کد خبر 253494
۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۱

نشست دبیرخانه‌های سلامت دستگاه‌های اجرایی برگزار شد

تاکید بر اولویت قرار گرفتن سلامت و امنیت غذایی در اولویت دستگاه‌های اجرایی

تاکید بر اولویت قرار گرفتن سلامت و امنیت غذایی در اولویت دستگاه‌های اجرایی

رئیس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور از بر اولویت قرار گرفتن سلامت و امنیت غذایی در اولویت دستگاه‌های اجرایی خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، محمداسماعیل مطلق رئیس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور در این نشست ضمن تسلیت شهادت دکتر سیدابراهیم رئیسی، دکتر حسین امیر عبداللهیان و هیات همراه در سانحه هوایی عنوان کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب  فرمودند امور مربوط به سلامت مردم با جدیت بیشتر از گذشته پیگیری خواهد شد و هیچ خللی در امور مردم و کشور صورت نمی پذیرد و بر همین اساس، موضوع سلامت غذا که مهم ترین موضوع دولت مردمی می باشد در اولویت برنامه های این دبیرخانه قرار دارد.

وی افزود: تمامی دستگاه ها باید با همدلی و همفکری،  سلامت غذا را از مزرعه تا سفره در برنامه های خود قرار داده و پیشنهادات و برنامه های خود را به دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی ارسال نمایند.

در ادامه این نشست، مهدی اسلام‌پناه، معاون رییس جمهور و رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با ابراز تاثر عمیق از شهادت دکتر رییسی، تصریح کرد: راه خادم الرضا و رئیس جمهور شهید، آیت الله سید ابراهیم رئیسی را در انجام وظایف محوله بدون هیچ خللی دنبال خواهیم کرد.

در ادامه این نشست، زهرا عبداللهی، رئیس گروه هماهنگی سیاست های امنیت غذا و تغذیه و تهدیدکننده های محیطی سلامت و محیط زیست دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی نیز ضمن تسلیت شهادت آیت الله رئیسی، اظهار داشت: ایشان تنها رئیس جمهوری بود که در مدت یکسال دو جلسه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی تشکیل دادند.

وی گفت: آیت الله رئیسی موضوع امنیت غذایی و تامین غذای سالم و با کیفیت و ارزان را مورد تاکید قرار می دادند و طی رهنمودهای دفتر وی  که بعد از هفدهمین جلسه شورای عالی ابلاغ شد از همه سازمان ها و دستگاه ها خواسته شد اولویت برنامه هایشان در خصوص امنیت غذا و تغذیه را ارائه دهند و ماموریت دبیرخانه شورا در این خصوص اخذ و هماهنگی برنامه ها و الزامات در خصوص امنیت غذایی از دستگاه ها است تا مردم، دسترسی به غذای سالم، ارزان و کافی داشته باشند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha