کد خبر 252709
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۰

ایران در کنار حفظ اقتدار خود به کشورهای دیگر برادری خود را ثابت می‌کند

ایران در کنار حفظ اقتدار خود به کشورهای دیگر برادری خود را ثابت می‌کند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ایران در کنار حفظ اقتدار خود به کشورهای دیگر برادری خود را ثابت می‌کند و به آن‌ها می‌گوید جنگ‌طلب نیست و تنها به دنبال دفاع از خود است.

به گزارش گروه استانی حیات،  سرلشکر «محسن رضایی» عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز در یادواره شهدای عملیات حاج عمران که در سالن همایش دهکده مقاومت حمزه سیدالشهدا برگزار شد، اظهار داشت:همچنین همایش‌هایی نشان می‌دهد که استان لرستان همواره پای شهادت و دفاع از کشور ایستاده است

وی با بیان اینکه هر کسی که بخواهد رشادت‌های مردم لرستان را بشناسد باید خود را به قله‌های سر به فلک کشیده حاج عمران برساند، افزود: زنده نگهداشتن خاطرات شهدا نشان می‌دهد مردم این استان همیشه در صحنه هستند و به شهادت اعتقاد دارند و به دنیا می‌گویند ما پای ایران و انقلاب اسلامی ایستاده‌ایم.

عضو مجلس تشخیص مصلحت نظام با  بیان اینکه جنگ پدیده بدی است و افراد ضد بشریت جنگ را ایجاد می‌کنند،  گفت: صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها باعث وقوع جنگ می‌شوند درست است که جنگ چیز بدی است ولی دفاع مقدس‌ترین کارها است.

رضایی  عنوان کرد: در مقابل این خشونت ضد بشری و ضد انسانی درخت تنومند دفاع مقدس در جوامع انسانی شکل می‌گیرد که بهترین فرزندان این نهضت‌ها قدرت این درخت را به همه دنیا نشان می‌دهند.

وی با بیان اینکه در هشت سال دفاع مقدس ما جنگی را شروع نکردیم و وقتی که به سرزمین‌مان حمله شد فقط دفاع کردیم، گفت: بیش از ۲ و نیم میلیون نفر از استان‌های غرب کشور آواره شدند و خانه‌ها و شهرهایشان غصب شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در مقابل چنین ظلم بزرگی دفاع مقدس شکل گرفت و لشکرهای مختلفی از جوانان عاشق، وفادار و انقلابی به این کشور بیرون آمد، خاطر نشان کرد: دشمن هیچ‌گاه فکر نمی‌کرد که جوان‌هایی پیدا می‌شود که رفتن به میدان‌های سخت و آتشین تبدیل به عشق و علاقه شود، زیرا آنها اقتدار ملت ایران و آزادی کشور را می‌دیدند و لمس می‌کردند.

رضایی اضافه کرد: آن چیزی که در غزه رخ می‌دهد از یک جا الهام گرفته می‌شود و دنیا می‌گوید که آنها از ایرانیان الهام گرفتند، اگر در جهان اسلامی مقاومت و ایستادگی دیده می‌شود از درخت تنومند شهدای لرستان و شهدای ایران اسلامی است.

رضایی ادامه داد: ما جواب حمله اسرائیل را با اقتدار دادیم و برخلاف تحلیل بسیاری از رسانه‌های بیگانه نه اسرائیل غلطی کرد و نه با آمریکا روبه‌رو شدیم.

وی با بیان اینکه ما به رژیم صهیونیستی و آمریکا هشدار دادیم که از همان جایی که ما را زدید ما هم ما را می‌زنیم، گفت: به همین دلیل یک منطقه نظامی را در اسرائیل با قدرت فراوان مورد هدف قرار دادیم و ۱۶۲ پهپاد و ۳۰ موشک کروز و ۱۰۰ موشک بالستیک از ایران به سمت اسرائیل پرتاب شد.

رضایی ادامه داد: ما با این پاسخ به دنیا ثابت کردیم که ایران اقتدار خود را دارد و همان ایران سال ۵۷ است و از هیچ کشوری هراسی ندارد.

وی بیان داشت: ایران در کنار حفظ اقتدار خود به کشورهای دیگر برادری خود را ثابت می‌کند و به آنها می‌گوید جنگ‌طلب نیست و تنها به دنبال دفاع از خود است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید به اینکه ما در کنار پاسخ به اسرائیل باید قدرت‌نمایی نیز انجام می‌دادیم، تصریح کرد: تعدادی از این موشک و پهپادها برای نمایش قدرت ایران بود و یک بلوغ سیاسی نظامی در نیروهای مسلح ما ایجاد شد.

رضایی با بیان اینکه لرستان با تمام توان از ایران اسلامی دفاع کرده است، ادامه داد: اگر شهدای دفاع مقدس، شهدای امنیت و مدافع حرم نبود، اکنون ایران نمی‌توانست اقتدار خود را به رخ جهان بکشاند، خوشبختانه استان لرستان در تمامی این جبهه‌ها شهید تقدیم اسلام کرده است، از همه اقشار مختلف این استان مانند دانشجویان، روحانیون و کشاورزان و عشایر و ... در جنگ حضور داشتند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha