کد خبر 252529
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۱

با آزادسازی اراضی دوشان تپه؛ خیابان پیروزی به دماوند متصل می‌شود

با آزادسازی اراضی دوشان تپه؛ خیابان پیروزی به دماوند متصل می‌شود

طی جلسه‌ای با حضور شهردار تهران و اعضای کمیسیون ماده ۵، توافق دوشان‌تپه به تصویب رسید که حاصل آن تامین سرانه‌های خدماتی و کاهش ترافیک در محدوده شرق تهران خواهد بود.

به گزارش گروه استان‌های حیات، محمد هادی علی احمدی شهردار منطقه۱۳ با اشاره به توافق بین شهرداری تهران با نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران درخصوص دوشان تپه گفت: با تصویب این توافق، تامین سرانه های خدماتی با بازگشایی معابر منتهی به دوشان تپه و همچنین آزادسازی اراضی حدود  ۸۰ هکتاری آن و اتصال خیابان  پیروزی به دماوند محقق می شود.

وی افزود: به‌زودی حدود ۸۰ هکتار از اراضی دوشان تپه با تصویب این توافق آزاد خواهد شد که شامل بازگشایی معابر خیابان های صفا، دهقان، پنجم نیروی هوائی و گذر شرقی -غربی حدفاصل خیابان های عادلی، دهقان می شود.

شهردار منطقه۱۳ با اشاره به رونق محدوده مذکور، کاهش ترافیک و دسترسی پذیری معابر افزود: با آزادسازی اراضی دوشان تپه و بازگشایی معابر پیرامونی شاهد تحول خوبی در بخش شرقی پایتخت خواهیم بود.

علی‌احمدی با تاکید بر کاربری اراضی پایگاه هوایی دوشان تپه و لزوم حفظ باند فرودگاهی آن در مواقع بحران تصریح کرد: باند فرودگاه در وضعیت عملیاتی باقی می ماند تا در هنگام موارد خاص یا حوادث و بلایای طبیعی  از آن استفاده شود.

 شهردار منطقه ۱۳ اظهارکرد: با توجه به پیگیری های چند ساله مجموعه شهرداری منطقه۱۳ و همراهی مدیریت شهری در راستای درخواست های مردمی مبنی بر بازگشایی معابر دوشان تپه، جلسات متعددی برگزار شده است. از جمله آن جلسات می توان به نشست های متعدد معاون شهرسازی شهر تهران و مدیرعامل و مدیران کل زیر مجموعه شهرداری، سازمان املاک و مستغلات با متولیان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشست کارگروه ماده ۵ که با حضور مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران، مدیر کل طرح های شهری و رییس ماده ۵ اشاره کرد؛ که این توافق در نهایت در جلسه ای رسمی به امضای شهردار تهران و اعضای کمیسیون ماده ۵ رسید.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha