کد خبر 252513
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۲

فرمانده انتظامی استان اصفهان خبر داد:

انهدام ۳۳ باند سرقت در اصفهان

انهدام ۳۳ باند سرقت در اصفهان

فرمانده انتظامی استان اصفهان از انهدام ۳۳ باند سرقت و کشف ۶ هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال اموال مسروقه طی مدت ۴۵ روز ابتدای سال جاری خبر داد.

به گزارش گروه استان‌های حیات، سردار حمید علینقیان‌پور فرمانده انتظامی استان اصفهان در اولین نشست خبری خود با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، مدافعان حرم و شهدای مظلوم انتظامی و همچنین تبریک دهه کرامت اظهار داشت: در ابتدا آسمانی شدن 2 نفر از ماموران سخت‌کوش و مجاهد انتظامی استان اصفهان حین اجرای ماموریت براثر سانحه تصادف را به مردم و خانواده های این عزیزان تسلیت عرض می‌کنم و همچنین لازم می دانم از خبرنگاران و اصحاب رسانه که همواره در کوران ماموریت‌های انتظامی همیار و همکار و امین ما بوده و هستند صمیمانه تقدیر و تشکر کنم .

وی درباره اقدامات فرماندهی انتظامی استان اصفهان در سال گذشته بیان کرد: ما در حالی سال 1402 را به پایان رساندیم که به لطف خداوند و همت همکاران عزیزمان در وقوع انواع سرقت ها بیش از 5 درصد نسبت به سال 1401 را تجربه کردیم و از سو دیگر نیز در زمینه کشف سرقت ها نسبت به سال قبل 30 درصد افزایش کشف داشتیم.

فرمانده انتظامی استان اصفهان ادامه داد: در زمینه جرایم خشن مانند قتل، آدم‌ربایی، سرقت‌های به عنف، زورگیری و ... 24 درصد کاهش وقوع را به دست آوردیم که البته 80 درصد هم در این حوزه افزایش کشف رخ داد.

وی با اشاره به افزایش 100 درصدی کشف انواع کالای قاچاق در سال 1402 گفت: در سال گذشته 66 درصد افزایش کشف سوخت قاچاق را داشتیم و در همین رابطه انهدام باندها و شبکه‌های سازمان یافته قاچاق کالا که به اقتصاد و بازار کشور و به خصوص بازار اصفهان ضربه می زدند هم بالغ بر 4 درصد رشد داشت.

سردار علینقیان پور درخصوص اقدامات پلیس استان اصفهان در حوزه مبارزه با مواد مخدر و سوداگران مرگ تصریح کرد: سال گذشته بالغ بر 20 تُن انواع مواد مخدر کشف شده و در زمینه دستگیری و انهدام باندها و قاچاقچیان بین المللی مواد مخدر، خرده فروشان مواد و همچنین معتادان متجاهر نسبت به سال قبل 41 درصد افزایش عملکرد را شاهد بودیم.

وی گفت: درمجموع وقوع تصادفات فوتی و جرحی در راه های شهری و برونشهری 9 درصد کاهش داشت ولی میزان تصادفات فوتی در راه های برونشهری تا 5 درصد افزایش یافته بود که در این خصوص قرارگاه ویژه‌ای در نظر گرفتیم، 2 جلسه فوری با حضور استاندار برگزار کرده وضمن بررسی علل و عوامل این تصادفات تمهیداتی را پیش بینی کردیم که در ادامه سال کمتر شاهد جان باختن افراد در تصادفات راه‌های برون‌شهری استان اصفهان باشیم. البته از شهروندان هم می‌خواهیم که قوانین و مقررات را بیشتر از گذشته رعایت کنند تا دیگر شاهد حوادث دلخراش در جاده های استان نباشیم.

فرمانده انتظامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: در سال گذشته بالغ بر 4 میلیون و 500 هزار مورد تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 برقرار شده که از این تعداد 2 میلیون و 900 هزار تماس آن عملیاتی شده و مابقی جنبه پاسخگویی، راهنمایی و مشاوره داشتند که این موضوع نشان دهنده اعتماد مردم به خدمتگزاران خود در پلیس استان اصفهان است.

وی ادامه داد: همچنین در سال گذشته 13 هزار و 800 مورد تماس با سامانه 197 دفتر نظارت همگانی بازرسی فرماندهی انتظامی برقرار شده که 5 هزار و 800 مورد از این تماس‌ها انتقاد بوده که ما همه آنها را به گوش جان قبول کرده و در جهت تامین خواسته و انتظار مردم اقدام کردیم. البته در همین راستا 4 هزار و 200 مورد پیشنهاد سازنده و منطقی هم به این سامانه واصل شده که اکثر قریب به اتفاق آنها عملیاتی شده است. همچنین 3 هزار و 700 مورد هم تقدیر و تشکر از عملکرد ماموران پلیس و 56 مورد هم شکایت از عملکرد ماموران را داشتیم که به دقت به آنان توسط بازرسی پلیس استان رسیدگی و نتایج آنها در اسرع وقت به اطلاع تماس گیرندگان رسیده است.

سردار علینقیان پور به اقدامات پلیس استان اصفهان در حوزه مشاوره و مددکاری پرداخت و بیان کرد: در سال گذشته 75 هزار و 550 پرونده که اکثر آنها اختلافات خانوادگی، مسائل حقوقی و نزاع و درگیری بر سر مسائل جزئی بودند به دفاتر مشاوره و مددکاری کلانتری‌ها ارجاع شدند که خوشبختانه با تلاش مشاوران مجرب پلیس 73 درصد پرونده ها منجر به صلح و سازش شده و از ارجاع آنها به مراجع قضائی جلوگیری به عمل آمد .

وی تصریح کرد: در همین مدت 10 هزار و 658 نفر از شهروندان به مرکز مشاوره و مددکاری آرامش واقع در معاونت فرهنگی اجتماعی استان اصفهان مراجعه کرده و خدمات مشاوره‌ای رایگان دریافت کردند که در نظرسنجی‌های انجام شده مشاوره های انجام شده را بسیار مفید و مؤٍثر دانستند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان اظهار داشت: دربازه زمانی 45 روز ابتدای سال جاری یعنی از اول فروردین تا 15 اردیبهشت ماه هم الحمدلله شاهد رشد اقدامات مؤثر پلیس استان اصفهان بودیم به گونه‌ای که در حوزه سرقت 10 درصد کاهش وقوع و 36 درصد هم افزایش کشف را داشتیم.

وی با بیان اینکه در این مدت میزان وقوع جرایم خشن در سطح استان اصفهان هم بیش از 30 درصد کاهش یافته و 74 درصد هم افزایش کشف این گونه جرایم را داشتیم ادامه داد: این اتفاق خوب حاوی یک پیام است و آن اینکه به اندازه‌ای حضور پلیس در جامعه مقتدرانه بوده که مجرمان جرأت ایجاد نا امنی برای مردم را نداشتند.

سردار علینقیان پور اظهار داشت: در همین مدت 33 باند بزرگ سرقت در استان اصفهان منهدم شده و بالغ بر 6 هزار و 450 میلیارد ریال اموال مسروقه کشف و بخش زیادی از آنها به مال باختگان مسترد شده و در تلاش هستیم که مابقی این اموال هم به مال باختگان واقعی آنها بازگردانده شود.

وی با اشاره به کشف بیش از 173 هزار و 417 لیتر سوخت قاچاق در 45 روز اول سال جاری خاطر نشان کرد: در زمینه کشف کالاهای قاچاق 106 درصد افزایش را شاهد بودیم و 447 نفر نیز در رابطه با تهیه و توزیع کالاهای قاچاق دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه اقدامات شاخص و قابل توجهی هم در زمینه کشف زمین‌خواری، فرار مالیاتی، اخلال در نظام اقتصادی، احتکار و .... انجام شده، بیان کرد: در حوزه مبارزه با مواد مخدر طی این مدت بالغ بر یک و نیم تُن انواع مواد مخدر کشف شده و بیش از 100 قاچاقچی مواد مخدر نیز دستگیر شدند.

وی اضافه کرد: در 45 روز ابتدای سال جاری متاسفانه 28 نفر از هموطنانمان در راه‌های شهری و برونشهری فوت کردند که نسبت به سال قبل کاهش داریم اما باز این تعداد فوتی برای ما قابل قبول نیست و امیدواریم بتوانیم این معضل که یکی از دغدغه های ما و سلسله مراتب فرماندهی فراجا است را برطرف کنیم.

سردار علینقیان پور خاطر نشان کرد: در همین بازه زمانی بالغ بر 333 هزار شهروند با مرکز فوریت های پلیسی تماس گرفتند که به همه آنها رسیدگی شده و الحمدلله تقریباً بیشتر تماس گیرندگان هم از نحوه پاسخگویی و راهنمایی کاربران این سامانه رضایت داشتند .

در پایان این نشست سردار علینقیان پور از زحمات و خدمات سرهنگ جهانگیر کریمی، معاون سابق فرهنگی اجتماعی انتظامی استان اصفهان که بعد از 37 سال به افتخار بازنشستگی نایل آمده است تقدیر و تشکر کرده و وی را به عنوان مشاور عالی فرماندهی انتظامی استان اصفهان در حوزه رسانه معرفی کرد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان همچنین سرهنگ"مسعود طُریفی" رئیس مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان را به عنوان سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی انتظامی استان معرفی و برای او درسمت جدید آرزوی موفقیت کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha