کد خبر 252211
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۷

دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی:

الگوی حکمرانی امدادگری در هلال‌احمر مدون شود

الگوی حکمرانی امدادگری در هلال‌احمر مدون شود

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه الگوی حکمرانی ولایی مردمی را در امدادگری هلال احمر شاهدیم، گفت: این الگو باید مدون شود.

به گزارش گروه اجتماعی حیات؛ حجت الاسلام و المسلمین خسروپناه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در دومین همایش مبلغان بشردوستی که به مناسبت هفته هلال احمر برگزار شد، گفت: هلال احمر در کمک به مردم بحران زده سایر کشورها همواره پیشتاز است. در حوزه پزشکی، آموزشی، امدادی و ... نیز هلال احمر خدمات فراوانی دارد.

وی در ادامه گفت: تفاوت هلال احمر با سایر ارگان‌ها این است که هلال احمر از الگوی حکمرانی امدادگری برخوردار است ولی هنوز این الگو مدون نشده است. یکی از مراکزی که می‌توان به صراحت اعلام کرد که الگوی حکمرانی دارد هلال احمر است. در هلال احمر از رصد و تصدی‌گری تا سیاست گذاری را شاهد هستیم.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: الگوی حکمرانی ولایی - مردمی  را در هلال شاهدیم، ولی این الگو باید مدون و در دانشگاه‌ها و درس‌های سیاست‌گذاری و نظریه پردازی تدریس شود.

خسروپناه افزود: یکی از دستاوردهای هلال احمر، همین الگوی حکمرانی است که عاملی برای پیوند هلال احمر با حوزه‌های علمیه است. هلال احمر یک نهاد مردمی است و حوزه علمیه هم نهادی با مرجعیت مردم پایه است، از این نظر بین هلال احمر و حوزه‌های علمیه اشتراک وجود دارد.

خسروپناه با بیان اینکه هلال احمر وظیفه کمک به مردم آسیب دیده از حوادث را بر عهده دارد و حوزه‌های علمیه هم وظیفه کمک دینی به مردم را بر عهده دارند افزود: از سوی دیگر پشتوانه اقدامات هلال احمر ارزش‌های انسانی و اخلاقی و پشتوانه‌های حِکمی است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha