کد خبر 252126
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۱۶

در گفتگو با «حیات» مطرح شد؛

ضرورت نگهداری ۲۴ ساعت دام ذبح شده در دمای چهار درجه یخچال/ مردم از ذبح دام در معابر جلوگیری کنند

ضرورت نگهداری ۲۴ ساعت دام ذبح شده در دمای چهار درجه یخچال/ مردم از ذبح دام در معابر جلوگیری کنند

رئیس گروه مدیریت بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوانات مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت از ضرورت نگهداری ۲۴ ساعت دام ذبح شده در دمای چهار درجه یخچال خبر داد.

محمدرضا شیرزادی، رئیس گروه مدیریت بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوانات مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی حیات، اظهار کرد: افراد باید دقت کنند لباس‌های بلند و پوشیده بپوشند و از قلم و یا اسپری دورکننده حشرات استفاده کنند. به لاشه دامی که در اثر بیماری مشکوکی از بین رفته است، نزدیک نشوند.

وی بیان کرد: به هیچ عنوان گوشت از ذبح دام‌هایی که کنار جاده یا معابر عرضه می‌شوند، جهت مصرف خریداری نشود. ذبح دام باید در مراکزی باشد که تحت نظارت سازمان دام پزشکی هستند. ذبح دام در کشتارگاه‌های تحت نظارت انجام شود.

رئیس گروه مدیریت بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوانات مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت تاکید کرد: افرادی که به ذبح دام مشغول هستند، باید از لباس حفاظتی مناسب مانند دستکش و چکمه استفاده کنند. وسایل را باید بعد از ذبح، ضد عفونی و خون آبه‌ها نیز به‌صورت بهداشتی دفع شوند.

شیرزادی همچنین گفت: گوشت دام ذبح شده به مدت ۲۴ ساعت در دمای چهار درجه سانتی‌گراد نگهداری شود تا در صورت وجود ویروس احتمالی، از بین برود. جگر باید به مدت دو روز در دمای چهار درجه سانتی‌گراد در یخچال نگهداری و بعد کاملا پخته شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha