کد خبر 251609
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۷

صادرات مرغ برای نخستین بار ‌انجام شد

صادرات مرغ برای نخستین بار ‌انجام شد

مدیرکل امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی گفت: کشور در تامین گوشت مرغ با رسیدن به خودکفایی علاوه بر تامین نیاز داخل برای نخستین بار صادرات گوشت مرغ را از استان‌های مرزی به خارج اجرایی کرد.

به گزارش گروه استان های حیات؛ سیدمجید موسوی، مدیرکل امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی مورد غفاری در آیین تودیعه و معارفه سرپرست جدید سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه کشور در تامین نهاده‌های دام و طیور مشکلی ندارد، اظهار داشت: امسال از بهترین سالهای تامین مواد پروتینی در کشور بود و تداوم این مسیر نیازمند همکاری فعالان صنعت مرغداری است.

وی تاکید کرد: مهم‌ترین موضوع این است که این وزارتخانه با سفره مردم سر و کار دارد و چیزی که امروز در محور امور است، افزایش بهره‌وری در تولید مواد غذایی و محصولات کشاورزی است.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی گفت: از آنجایی که تامین امنیت غذایی وظیفه و رسالت اصلی وزارت جهاد کشاورزی است تمامی ارکان این وزارتخانه برای تحقق این امر اهتمام جدی دارند.

موسوی با بیان اینکه یکی از مهمترین سیاست های وزارت کشاورزی حمایت از سرمایه گذاران است، افزود: حمایت از سرمایه گذاران در بخش‌ کشاورزی ضروری است و دولت به عنوان تسهیل گر سرمایه گذاران را همراهی می‌کند.

وی تاکید کرد: تلاش و عزم دولت بر این است که سود و منافع ظرفیت های بخش کشاورزی علاوه بر تامین نیاز داخلی بر سر سفره مردم قرار بگیرد.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: در سیستان و بلوچستان ظرفیت بی نظیری در بخش های مختلف کشاورزی از جمله باغبانی، شیلات و دامپروری وجود دارد که سرمایه گذاری در این بخش ها علاوه بر رونق اقتصادی، توسعه استان را به همراه خواهد داشت.

موسوی با تاکید بر حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی گفت: در هر جایی که بخش خصوصی سرمایه گذار است ما به عنوان تسهیل‌گر به کمک می آییم و هر آنچه که نیاز باشد برای رفع مشکلات تلاش و همکاری خواهیم کرد.

وی گفت: کشور در تامین گوشت مرغ با رسیدن به خودکفایی علاوه بر تامین نیاز داخل برای نخستین بار صادرات گوشت مرغ را از استان‌های مرزی به خارج صادر کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha