کد خبر 251602
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۳

کیومرث هاشمی:

سازمان لیگ در بخش فرهنگی و داوری دقت لازم داشته باشد

سازمان لیگ در بخش فرهنگی و داوری دقت لازم داشته باشد

وزیر ورزش و جوانان ابراز امیدواری کرد، سازمان لیگ فوتبال ایران در چهار هفته‌ پایانی لیگ برتر در همه بخش‌های فوتبال کشور مخصوصاً در بخش فرهنگی و داوری دقت لازم را داشته باشد.

به گزارش گروه ورزشی حیات؛ کیومرث هاشمی در حاشیه فینال جام مرحوم یونس شکوری اظهار داشت: به هر حال جام یونس شکوری قدمتی چندساله دارد. همانطور که برای افتتاحیه این جام حضور پیدا کردیم و زمانی که چمن بازسازی شد قول دادیم که در رقابت‌های پایانی هم شرکت کنیم، در روز برگزاری فینال حضور پیدا کردیم. کسانی که در رده پیشکسوتان جام یونس شکوری حضور پیدا می‌کنند، به هر حال کسانی هستند که در سال‌های نه چندان دور خدمات زیاد و خوبی به فوتبال کشور داشتند، لذا ما آمدیم از نزدیک به آنها خدا قوت و خسته نباشید بگوییم و اینکه از ورزش کردن آنها خودمان روحیه بگیریم که در این سن و سال مشغول ورزش هستند. همین شادابی و دورهمی که بین آنها وجود دارد می‌تواند به جامعه ورزش تزریق شود و ما هم از وجود این عزیزان روحیه می‌گیریم.

وی در مورد التهابات هفته‌های پایانی لیگ فوتبال ایران، تصریح کرد: به هر حال موضوع فدراسیون فوتبال است و بحثی که سازمان لیگ دارد. بخش‌های مختلف فوتبال کشور متولی دارد و هر کدام باید در راستای وظایف قانونی خود عمل کنند. ما در جلسه‌ای که با هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال داشتیم به همین نکات اشاره کردیم و تقاضا داشتیم که مخصوصاً در هفته‌های پایانی لیگ که رقابت‌ها نزدیک است سازمان لیگ در همه بخش‌های فوتبال کشور مخصوصاً در بخش فرهنگی و داوری دقت لازم را داشته باشد که مردم و هواداران دغدغه‌ای نداشته باشند. هر کدام از این تیم‌ها هواداران و علاقه‌مندان خاص خودشان را دارند و مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ هر آنچه که به آرامش فوتبال کشور کمک می‌کند در آن راستا گام بردارند. ان‌شاءالله امیدوار هستیم با برنامه‌ریزی خوبی که مسئولان سازمان لیگ دارند، بتوانند چهار هفته پایانی لیگ و مسابقات را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنند و این رقابت‌ها را به سرانجام برسانند.

وزیر ورزش و جوانان راجع به جلسات برگزار شده طی هفته جاری در مورد وضعیت فرهنگی ورزشگاه‌ها و جوابیه رئیس فدراسیون فوتبال به وی، گفت: در نامه‌ام به فدراسیون فوتبال همه مطالب و دغدغه‌های خودم را مطرح کردم. اساس ورزش ما بر بنیان مسائل فرهنگی است و انقلاب ما هم انقلاب فرهنگی است، لذا مسائل فرهنگی از جمله مسائلی است که به مدیران خودمان در همه بخش‌های ورزش تأکید می‌کنیم. حالا فوتبال به دلیل فراگیر بودنش نقش بیشتری دارد. ما توضیح دادیم و از مجموعه فدراسیون‌ها خواستیم برای هر اقدامی که در مجموعه ورزش انجام می‌شود، یک پیوست فرهنگی داشته باشیم.

وی افزود: در زمینه فرهنگی نگرانی‌هایی وجود دارد. البته در کنار آن در دیداری که سال گذشته با مقام معظم رهبری داشتیم، اعم تشکرهایی که داشتند ناظر بر اقدامات بخش‌های فرهنگی بود که ورزشکاران و فدراسیون‌های ورزشی ما داشتند. که این موضوع جای تقدیر و تشکر هم دارد، ولی در کنار آن اگر موضوع یا مواردی وجود داشته باشد که باعث آسیب فرهنگی باشد باید مجموعه ورزش کشور توجه لازم را به موضوع داشته باشد.

هاشمی در پاسخ به این پرسش که مهدی تاج خواهان یکسری زیرساخت‌ها برای بهبود فرهنگ طرفداری و حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها شده است، اظهار داشت: بله، اطلاع دارید که باشگاه‌های ما خودشان کمتر صاحب زیرساخت‌ها هستند. عموماً ورزشگاه‌های آنها ورزشگاه‌های اجاره‌ای هستند. ما تا جایی که امکان دارد، سعی‌مان بر این است که ورزشگاه‌های متعلق به متولی ورزش را به‌روزرسانی و کمک کنیم که همه بخش‌های مختلف ورزش بتوانند از این پتانسیل استفاده کنند. ما امسال در قانون بودجه 1200 میلیارد تومان در قالب مجموعه ورزشگاه آزادی اختصاص دادیم. عمده این اعتبارات  برای خود ورزشگاه‌ فوتبال هزینه می‌شود که این دغدغه‌ها و نگرانی‌ها کمتر شود. 

وی ادامه داد: البته برخی باشگاه‌ها خودشان صاحب زیرساخت هستند، مانند استان کرمان، استان اصفهان و در بخش‌های مختلف. ان‌شاءالله باشگاه‌ها کمک کنند که شرایط کاملاً فرهنگی در فوتبال ما وجود داشته باشد و بدون هیچ دغدغه‌ای هوادار در ورزشگاه بتواند حضور پیدا کند و از تماشای فوتبال لذت ببرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha