کد خبر 251565
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۹

شیراز میزبان نمایشگاه تخصصی بین‌المللی کشاورزی شد

شیراز میزبان نمایشگاه تخصصی بین‌المللی کشاورزی شد

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس گفت: در بیستمین نمایشگاه بین المللی ادوات و ماشین آلات کشاورزی که به میزبانی شیراز در حال برگزاری است نمایندگانی از کشورهای چین، ترکیه، روسیه، ایتالیا، کره و ژاپن حضور دارند.

به گزارش گروه استان‌های حیات، محسن نهاوندی در نشست خبری بیستمین نمایشگاه بین‌المللی ادوات وماشین آلات کشاورزی با بیان اینکه  نمایشگاه‌های بین‌المللی فرصت مناسبی برای شرکت‌ها فراهم می‌کنند تا محصولات خود را به بازارهای جهانی معرفی کنند و قراردادهای صادراتی جدید ببندند، اظهار داشت: همچنین موجب جذب سرمایه‌گذاری خارجی به کشور هستند.

وی افزود: در نمایشگاه‌های بین‌المللی، شرکت‌ها فرصت دارند تا از دانش و فناوری همکاران خود و همچنین شرکت‌های دیگر بهره‌مند شوند و این باعث افزایش سطح دانش فنی و فناوری در کشور می‌شود و به شرکت‌ها اجازه می‌دهند تا محصولات خود را به صورت مستقیم به مخاطبان معرفی و مشتریان پتانسیل خود نشان دهند.

نهاوندی در باره نقش نمایشگاه بین‌المللی فارس در تحقق شعار سال، ادامه داد: این نمایشگاه با ایجاد یک پل ارتباطی میان تولیدکنندگان، کشاورزان، و مصرف کنندگان، به تحقق شعار رونق تولید با مشارکت مردم کمک کرده است.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس بیان کرد: ترویج کشاورزی هوشمند با معرفی و نمایش ادوات و تکنولوژی‌های جدید، می‌تواند به ترویج کشاورزی هوشمند و افزایش بهره‌وری کمک کند. همچنین این فرصت را برای تولیدکنندگان و کشاورزان فراهم کرده است که مستقیما محصولات خود را به فروش برسانند و با سرمایه‌گذاران ارتباط برقرار کنند.

وی اظهار کرد: از دیگر موارد می‌توان به تمرکز بر رویکردهای پایدار و محیط زیستی اشاره کرد که باعث افزایش آگاهی‌های عمومی و مشارکت مردم در حفاظت از منابع طبیعی کمک کند و با این اقدامات، نمایشگاه بین المللی فارس می‌تواند نقش مهمی در تحقق رونق تولید و توسعه کشاورزی مدرن ایفا کند و به عنوان یک موتور محرک برای اقتصاد محلی و ملی عمل کند.

نهاوندی با بیان اینکه نمایشگاه ادوات کشاورزی در فضایی بالغ بر 12 هزار مترمربع برپا شده است که آخرین تجهیزات به روز کشاورزی شامل انواع سمپاش، تراکتور، پهپادهای کشاورزی، تریلر، لجن کش‌ها و پهپادهای سانتریفیوژ را در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است، گفت: تولید کنندگان کشورمان در این نمایشگاه آخرین تجهیزات بروز از جمله انواع پهپادها، تولید بیل جلو تراکتور، تولید دستگاه‌های بوجاری غلات، تولید کمپاین برنج، تولید و مونتاژ و توزیع نهاده‌ها و ادوات کشاورزی و تولید و توزیع قطعات یدکی تراکتور ارائه کرده‌اند.

وی گفت: بیستمین نمایشگاه بین‌المللی ادوات و ماشین آلات کشاورزی علاوه بر شرکت‌های از استان فارس، خوزستان، کردستان، تهران، قزوین، همدان، خراسان رضوی، مازندران، آذربایجان شرقی و غربی، اصفهان، البرز و نمایندگانی از کشورهای چین، ترکیه، روسیه، ایتالیا، کره و ژاپن حضور دارند.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس با تصریح بر اینکه همچنین در حاشیه برگزاری این نمایشگاه نشست‌های تخصصی و دوره‌های آموزش در سالن ملاصدرا به همت سازمان جهاد کشاورزی، و سازمان نظام مهندسی که یازده دوره خواهد بود برگزار می‌شود، افزود: نمایشگاه ادوات و ماشین الات کشاورزی از تاریخ 18 تا 21 اردیبهشت ماه همه روزه از ساعت 15 تا 21 پذیرای علاقمندان خواهد بود و از کشاورزان، مهندسان، تولید کنندگان و علاقمندان به حوزه کشاورزی جهت بازدید از این نمایشگاه دعوت به عمل می‌آید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha