کد خبر 251499
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۴

مدیرکل سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت:

پوسیدگی دندان، شایع‌ترین بیماریِ بشر

پوسیدگی دندان، شایع‌ترین بیماریِ بشر

مدیرکل سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از پوسیدگی دندان به عنوان شایع‌ترین بیماری بشر خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، زهرا سیدمعلمی، مدیرکل سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست مشارکت سازمان های دولتی و نهادهای مردمی در ارتقای سلامت دهان و دندان جامعه  که در ارتباط با «پویش کشوری سلامت دهان و دندان» برگزار شد، اظهار کرد: هدف ما در این پویش علاوه بر آگاه سازی مردم درباره سلامت دهان و دندان خود، حساس سازی مسئولین سایر سازمان های دولتی و نهادهای مردمی است، تا مشارکت و توجه آنها را به این موضوع مهم جلب کرده و تفاهم و همکاری ها در این حوزه بیشتر شود.

وی با بیان اینکه همه افراد در هر دوره ای از زندگی با نوعی از بیماری دهان و دندان درگیر هستند، افزود: پوسیدگی دندان و بیماری‌های لثه و بی دندانی از جمله بیماری هایی است که در سنین ابتدایی و سپس در میانسالی و پیری شایع می‌شود.

مدیرکل سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه برای کاهش پرداخت از جیب مردم در خدمات دندانپزشکی، علاوه بر رایگان کردن این خدمات در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و تعدیل تعرفه‌های دولتی در شهرها، از تلاش‌ها و رایزنی‌ها برای گسترش پوشش بیمه‌ای در خدمات دندان پزشکی خبر داد.

سیدمعلمی همچنین گفت: امیدواریم علاوه بر بخش دولتی، دندانپزشکان بخش خصوصی نیز طرف قرارداد بیمه‌های پایه شوند تا بتوانند با کاهش هزینه‌ها به مردم خدمات دندانپزشکی را ارائه کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha