کد خبر 251493
۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۳۶

گروسی خواستار تدابیر «ملموس» ایران برای رفع نگرانی‌ها شد!

گروسی خواستار تدابیر «ملموس» ایران برای رفع نگرانی‌ها شد!

مدیرکل آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی امروز پس از بازگشت از ایران در فرودگاه وین با اتخاذ موضعی یکجانبه به خبرنگاران گفت که خواستار تدابیر «ملموس» تهران برای رفع نگرانی‌ها است!

به گزارش گروه بین الملل حیات، به نقل از آژانس فرانس پرس، «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) امروز سه شنبه پس از بازگشت از ایران در فرودگاه وین به خبرنگاران گفت: همکاری با ایران کاملاً رضایت بخش نیست.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی بدون اشاره به خروج آمریکا از توافق برجام در سال ۲۰۱۸ و انفعال آشکار تروئیکای اروپایی در قبال تعهدات مصرح خود در این توافق تنها از ایران خواست تا برای رفع نگرانی‌ های ادعایی در مورد برنامه هسته‌ای‌، تهران تدابیر «ملموسی» را اتخاذ کند.

«رافائل گروسی» در این خصوص گفت: ما باید ادامه دهیم… وضعیت فعلی برای من کاملاً رضایت بخش نیست. ما تقریباً در یک بن بست قرار داریم... و این باید تغییر کند.

این در حالیست که وی بعدازظهر امروز (سه شنبه) در نخستین کنفرانس بین‌المللی علوم و فنون هسته‌ای در اصفهان گفته بود: در سال‌های گذشته با چالش‌های جدی در حوزه‌های سلامت، انرژی و موارد دیگری مواجه شدیم.

وی با بیان اینکه انرژی هسته‌ای می‌تواند به بسیاری از چالش‌های حال حاضر پاسخ دهد، گفت: سیل‌ها و افزایش دمای هوا می‌تواند بر همه چیز اثر منفی بگذارد. چند ماه پیش در اجلاس COP تاکید شد که باید مصرف کربن به صفر برسد. بیماری‌هایی مانند سرطان یکی از جدی ترین چالش‌های جهان است و سالانه با بیش از ۴ میلیون کیس سرطان مواجه هستیم.

گروسی افزود: به علت چالش‌های سیاسی، از همکاری دانشمندان هسته‌ای ایران و جهان محروم شده‌ایم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha