کد خبر 251401
۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۱

رئیس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران خبر داد:

بهای خدمات آتش‌نشانی ۳۵ درصد افزایش یافت 

بهای خدمات آتش‌نشانی ۳۵ درصد افزایش یافت 

لایحه «اصلاحیه مصوبه بهای خدمات کارشناسی و فنی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران» بررسی و با ۱۹ رأی موافق تصویب شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی حیات، مهدی بابایی رئیس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران در دویست و سی و چهارمین جلسه شورا در جریان بررسی لایحه «اصلاحیه مصوبه بهای خدمات کارشناسی و فنی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران» با بیان اینکه سازمان آتش نشانی بهای خدمات آموزشی را ۲۵ درصد پیشنهاد داده بود، اظهار کرد: پیشنهاد کمیسیون ۳۵ درصد بود تا با حقوق و دستمزد و هزینه ها همخوانی داشته باشد.

وی افزود: پیشنهاد دیگر در بهای خدمات به بهای کارشناسی برای سیستم اعلام حریق اختصاص داشت. این سامانه قرار بود به فاوا متصل شود که مشکلاتی در این زمینه وجود دارد. یک ماهی است که سیستم فعال شده و اگر مشکلی نداشته باشد شرکت مبین نت به عنوان برنده مناقصه خدمات را ارائه خواهد داد. افزایش مصوب در کمیسیون در این زمینه ۳۵ درصد بود.

بابایی با بیان اینکه مصوبه ای در شورا در سال ۹۵ وجود داشته تا اخذ عوارض ایمنی از ساختمان ها صورت بگیرد، گفت: بر اساس قانون درآمدهای پایدار تنها می توانیم جایی عوارض بگیریم که خدمات مستقیم ارائه دهیم. قسمتی که خدمات مستقیم می دهیم می توانیم بهای خدمات در نظر بگیریم.

وی ادامه داد: بهای خدمات ایمن سازی و کارشناسی شامل کارشناسی علل حریق و حادثه، نرخ بهای طراحی سیستم های حریق و نرخ بهای مشاوره ای است که ۳۵ درصد افزایش برای آن پیش بینی شده است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha