کد خبر 251388
۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۵

پس از ۱۴ سال رقم می‌خورد؛

افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری خرم آباد با حضور رئیس جمهور

افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری خرم آباد با حضور رئیس جمهور

معاون اجرایی رییس جمهور گفت: ورزشگاه ۱۵ هزار نفری خرم آباد پس از ۱۴ سال با حضور رئیس جمهور افتتاح می‌شود.

به گزارش گروه استان‌های حیات، محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور روز سه شنبه در حاشیه دیدار از ورزشگاه ۱۵ هزار نفری خرم آباد افزود: عملیات اجرایی این طرح سال ۸۸ آغاز و طی سال های گذشته پیشرفت مطلوبی نداشته است.

وی اظهار کرد: بر اساس گزارش های فنی، طی یک سال و ۲ ماه گذشته با کمک دولت سیزدهم، اقدامات جهادی و انقلابی و تخصیص های مالی این طرح ۴۰ درصد پیشرفت کرده است و هم اکنون با ۹۵ درصد پیشرفت در آستانه افتتاح قرار دارد.

معاون اجرایی رئیس جمهوری بدون اشاره به زمان دقیق سفر آیت الله رییسی به لرستان تصریح کرد: این طرح با ارزش مالی روز ۱۵ هزار میلیارد ریال در تراز ورزشگاه‌های منطقه ای خواهد بود که با توجه به استعدادهای ورزشی خوب در لرستان، جزو ملزومات حوزه جوانان به شمار می رود.

منصوری یادآور شد: تکمیل زیرساخت های ورزشی موجب شکوفایی استعدادهای مطلوب در لرستان می شود که افتتاح این ورزشگاه هدیه دولت در راستای تعالی و سلامت روحی و جسمی جوانان این استان است.

گفتنی است سرانه ورزشی لرستان ۶۱ سانتیمتر است و ۳۹ سانتیمتر با میانگین کشوری فاصله دارد که تعجیل در اجرای پروژه‌ها نیازمند توجه نمایندگان مجلس شورای اسلامی و پیگیری مستقیم از طریق وزیر ورزش و جوانان است چراکه ۵۰ پروژه نیمه تمام ورزشی با مساحت ۱۹۰ هزار مترمربع در استان وجود دارد که در صورت تکمیل آنها ۱۱ سانتیمتر به سرانه ورزشی‌ اضافه خواهد شد.

در این راستا ورزشگاه ۱۵ هزار نفری خرم آباد یکی از پروژه‌های بر زمین مانده است که پس از ۱۳ سال تعطیلی در سفر آذرماه ۱۴۰۰ رئیس جمهور به لرستان جزو مصوبات سفر قرار گرفت.

نبود یک ورزشگاه مناسب با زیرساخت های لازم در لرستان به عنوان یک دغدغه‌ برای ورزشکاران این استان محسوب می‌شود که همواره مورد پیگیری مسوولان بوده است اما سرانجام در اولویت کاری دولت سیزدهم قرار گرفت و تکمیل ورزشگاه ۱۵ هزار نفری خرم‌آباد در مجموعه دهکده المپیک دنبال شد.

نبود زیرساخت های لازم ورزشگاه تختی خرم‌آباد و آماده نبودن چمن ورزشی این مجموعه موجب شد تیم فوتبال خیبر خرم‌آباد فصل گذشته بازی‌های خانگی خود را در مجموعه امام رضا (ع) مشهد برگزار کند که این موضوع می‌تواند روند تکمیل ورزشگاه ۱۵ هزار نفری خرم‌آباد را تسریع بخشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha