کد خبر 249952
۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۰

افتتاح خوابگاه متأهلی برای ۱۲۰ دانشجوی علوم پزشکی تهران

افتتاح خوابگاه متأهلی برای ۱۲۰ دانشجوی علوم پزشکی تهران

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران از افتتاح خوابگاه متأهلی برای ۱۲۰ دانشجوی علوم پزشکی تهران خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، حسین قناعتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران به بازسازی کامل ساختمان‌های سرای حکیم که پیش از این غیرقابل سکونت بود، اشاره کرد و گفت: با تلاش و تامین اعتبار خیرین و همت مسئولان دانشگاه، در عرض ۷ ماه، ۳۳ واحد از این ساختمان بازسازی و به امکانات رفاهی تجهیز شد و اکنون آماده سکونت دانشجویان متاهل است.

وی همچنین به راه‌اندازی سرای حکیم ۱ در هفت ماه قبل اشاره کرد و این موضوع را نشان‌دهنده سرعت بالای انجام کار در این پروژه دانست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه با بیان اینکه طولانی شدن طرح‌های عمرانی خسارات سنگینی به سازمان‌ها وارد می‌کند، یادآور شد: از زمان آغاز مسئولیتم، عزم خود را بر اتمام طرح‌های نیمه‌تمام دانشگاه جزم کردم و تاکنون بیش از ۱۰۰ پروژه عمرانی به پایان رسیده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: خوابگاه متأهلی برای ۱۲۰ دانشجوی علوم پزشکی تهران افتتاح شده است.

قناعتی با اشاره به افزایش تعداد بلوک‌های خوابگاه دانشجویان متاهل از ۴ به ۶ بلوک، تصریح کرد: در حال حاضر نزدیک به ۱۵۰ دانشجوی متاهل متقاضی خوابگاه هستند و این خوابگاه جدید با ظرفیت ۱۲۰ دانشجو، تا حدودی کمبود خوابگاه را تامین خواهد کرد.

وی به کمبود خوابگاه دانشجویان مجرد اشاره کرد و گفت: خوابگاه دانشجویان مجرد با ۴۰۰ تخت در حال احداث است و امیدواریم تا ۶ ماه آینده به بهره‌برداری برسد. با راه اندازی این خوابگاه بحران کمبود خوابگاه نیز رفع خواهد شد.

در ادامه سیدمحمد پورحسینی مدیرکل حوزه وزارتی و مشاور وزیر بهداشت، ضمن تقدیر از خیرین، پروژه سرای حکیم را پروژه مبارکی خواند و گفت: این پروژه برای جوانان دانشجو که موجب ارتقا علم و کشور هستند بسیار ارزشمند است. وی با اشاره به موضوع جوانی جمعیت و ازدواج به هنگام گفت: امروزه شرایط ازدواج برای جوانان دانشجو سخت است و ایجاد این سرای متاهلی با فضای مناسب و آرام، تسهیلات ازدواج را برای جوانان فراهم می‌اورد.

حاج حسین رضایی، مدیر عامل خیریه رحمت واسعه با اشاره به مشارکت خیرین در سرای حکیم ۱ و ۲ دانشجویان متاهل دانشگاه گفت: خیرین در کشور ما اقدامات بزرگی را انجام می‌دهند و مسئولیت ما این است که مردم را به کار خیر تشویق کنیم.

وی با بیان اینکه با کمک خیرین پروژه‌ها سریعتر، ارزان‌تر و با کیفیت بیشتری انجام می‌شود گفت: نمونه آن بیمارستان‌هایی که با کمک خیرین ساخته شده است. وظیفه داریم قدر همه خیرین را بدانیم و کار خیر آنها را ارج بنهیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha