کد خبر 249933
۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۲

با اعلام سرپرست راهداری جعفرآباد:

ترافیک ورودی شهرستان جعفرآباد به‌زودی برطرف می‌شود

ترافیک ورودی شهرستان جعفرآباد به‌زودی برطرف می‌شود

سرپرست راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای جعفرآباد قم با اشاره به ترافیک سنگین در بخشی از محور این شهرستان گفت: بهسازی ورودی قم به جعفرآباد از حدود ۱۰ روز گذشته آغاز و تا دهه کرامت با اتمام عملیات بهسازی، ترافیک سنگین در برخی ساعات برطرف می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، مسعود زوار زاده، سرپرست راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای جعفرآباد قم بیان کرد: این طرح به طول ۷۰۰ مترمربع، در ۲ خط رفت‌ و برگشت از اول اردیبهشت‌ماه امسال آغاز و تا پایان ماه جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی تصریح کرد: محور قم به جعفریه به طول ۴۰ کیلومتر یکی از جاده‌های پرتردد استان قم است که طی سال‌های اخیر بهسازی آن آغاز شده‌است.

وی با اشاره به طرح بهسازی و اصلاح محور در منطقه " شترمرغی" جعفرآباد، خاطرنشان کرد: بهسازی این بخش به‌صورت امانی از هفته گذشته آغاز شده و تلاش می‌شود تا پایان ماه جاری به بهره‌برداری برسد.

سرپرست راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان جعفرآباد قم اظهار کرد: اختلال پیش‌آمده در تردد خودروهای سواری در این محور به‌خاطر عملیات عمرانی است که تلاش می‌شود تا دهه کرامت این محور به‌صورت کامل در اختیار مردم قرار بگیرد.

وی ترافیک ترکیبی این بزرگراه را از عوامل اصلی در تخریب و استهلاک آن دانست و تصریح کرد: تردد انواع ماشین‌آلات نیمه‌سنگین، سبک، ادوات کشاورزی و غیره در طول این بزرگراه ضرورت ارتقا و بهسازی آن را دوچندان کرده‌است.

جعفرآباد با وسعتی حدود ۶۵۰ کیلومترمربع در ۳۵ کیلومتری شمال غربی شهر قم قرار دارد.

طبق مصوبه اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ هیات دولت وقت، بخش جعفرآباد به شهرستان ارتقا پیدا کرد، این شهرستان جدیدالتاسیس از ۲ بخش مرکزی و دهستان قاهان تشکیل شده که جمعیت رسمی شهرستان ۲۷ هزار نفر و جمعیت غیررسمی آن ۴۰ هزار نفر است.

در حوزه راهداری استان قم حدود ۲ هزار کیلومتر راه شامل ۲۱۳ کیلومتر آزادراه، ۲۳۲ کیلومتر بزرگراه، ۱۵۴ کیلومتر راه اصلی، ۱۵۰ کیلومتر راه فرعی و یک هزار کیلومتر راه روستایی وجود دارد.

استان قم دارای هشت راه مواصلاتی اصلی و چهارراه فرعی است که از جمله آنان می‌توان به آزادراه قم - تهران به طول ۱۳۰ کیلومتر، جاده قدیم قم - تهران، بزرگراه قم - ساوه به طول ۸۷ کیلومتر، جاده قدیم قم - کاشان، آزادراه قم - کاشان به طول ۱۰۴ کیلومتر، آزادراه قم - گرمسار به طول ۱۷۳ کیلومتر و بزرگراه قم - سلفچگان - اراک به طول ۱۳۶ کیلومتر اشاره کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha