کد خبر 249924
۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۶

دستور رئیس جمهور برای تامین اعتبار و تسریع در تکمیل و بهره برداری بیمارستان یافت‌آباد

دستور رئیس جمهور برای تامین اعتبار و تسریع در تکمیل و بهره برداری بیمارستان یافت‌آباد

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از دستور رئیس جمهور برای تامین اعتبار و تسریع در تکمیل و بهره برداری بیمارستان یافت آباد، در جریان بازدید از طرح توسعه این بیمارستان خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، بهروز رحیمی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد:  سید ابراهیم رئیسی در ادامه سفرهای استانی و بازدید از مناطق تهران و پیگیری مشکلات مردم این مناطق، با حضور در بیمارستان شهدای یافت‌آباد از طرح توسعه این بیمارستان که در ساختمانی جدید در حال احداث است، بازدید کرد.

وی افزود: عملیات اجرایی طرح توسعه بیمارستان شهدای یافت‌آباد از سال ۹۳ در سه فاز با زیربنایی بالغ بر هزار و ۱۴۶ متر با سرمایه‌گذاری خیرین آغاز شده که فاز اول آن در ساختمانی با ۵ طبقه شامل آزمایشگاه، تصویربرداری، اورژانس، آنژیو، جراحی و آی‌سی‌یو، طی ۱۰سال گذشته تنها ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و به دلیل عدم تامین مالی روند احداث آن متوقف شده بود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: طرح توسعه‌ای این بیمارستان شامل زیرساخت‌های آزمایشگاه و پاراکلینیک است و براساس دستور رئیس جمهور منابع این طرح توسعه‌ای تأمین خواهد شد تا براساس آن تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد.

رحیمی همچنین گفت: در تلاش هستیم طرح توسعه بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی با تخریب فضای کنونی آغاز شود. با توجه به اینکه رئیس جمهور دستور تأمین منابع این طرح توسعه‌ای را صادر کرده، امید است تا پایان سال این طرح به بهره‌برداری برسد.

گفتنی است، در جریان بازدید رئیس جمهور از این طرح توسعه‌ای، بخش ام آر آی این بیمارستان با حضور وزر بهداشت افتتاح شد. بیمارستان شهدای یافت‌آباد دارای ۱۲ بخش، ۱۵۸ تخت فعال، ۷۴ پزشک و ۴۴ جراح است و روزانه ۱۰ هزار نفر به بخش اورژانس این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha