کد خبر 248254
۲۷ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۶

سازه مشهور نیویورک برای جلوگیری از خودکشی تغییر می‌کند

سازه مشهور نیویورک برای جلوگیری از خودکشی تغییر می‌کند

سازه «وِسِل» در نیویورک پس از وقوع چند خودکشی، با ایمنی بیشتر و اضافه کردن فنس فلزی بازگشایی می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگی حیات؛ سازه «وِسِل» که در محله «هادسن یاردز» واقع در نیویورک ساخته شده است، در سال‌های اخیر شاهد چندین خودکشی بوده و قرار است که اواخر امسال با تمهیدات ایمنی جدید بازگشایی شود.

«گاردین»‌ نوشت، این سازه ۴۵ متری توسط «توماس هترویک» طراحی و با بودجه ۲۶۰ میلیون دلاری ساخته شده است و بازدیدکنندگان آن می‌توانند از طبقات مختلف آن بالا بروند. این سازه سه سال پیش به دنبال خودکشی چهار نفر با پرش از ارتفاعات آن تعطیل شد. علاوه بر انتقادات کلی از طراحی آن ـ از جمله توصیف آن به عنوان یک جوجه گردان طلایی غول پیکر ـ این سازه برای «گاردین» به طرز وحشتناکی به عنوان «پلکانی به ناکجاآباد» توصیف شد.

پیش از تعطیلی این سازه شرکت «ریلیتد کمپانیز» که محله «هادسن یاردز»‌ را اداره می‌کند، بلیت ورودی ۱۰ دلاری و قانون منع بالا رفتن بازدیدکنندگان از سازه به صورت انفرادی را اعمال کرد. با این حال پس از اینکه یک پسر ۱۴ ساله در مقابل اعضای خانواده خود از ساختمان پرید، این طرح نیز ناموفق از آب درآمد.

نخستین خودکشی این سازه در فوریه ۲۰۲۰ رخ داد و این سازه یک سال بعد پس از اینکه دو نفر در عرض یک ماه خودکشی کردند، تعطیل شد. پس از بازگشایی و رخ دادن چهارمین خودکشی، مسئول «وِسِل‌» مورد انتقاد قرار گرفت که طبق درخواست کارشناسان و محققان پیشگیری از خودکشی، حفاظ‌ها را تا قفسه سینه بالا نبرده است.

اما اکنون مسئولان این سازه اعلام کرده‌اند که «وِسِل» در اواخر سال جاری با اقدامات ایمنی جدید، از جمله حفاظ مشبک فولادی از کف تا سقف،‌ بازگشایی خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha