کد خبر 248232
۲۷ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۳

بیمه رایگان مادران روستایی و عشایر دارای سه فرزند استان البرز

بیمه رایگان مادران روستایی و عشایر دارای سه فرزند استان البرز

 سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،‌ روستائیان و عشایر استان البرز گفت: طرح بیمه رایگان مادران غیر شاغل روستایی و عشایری دارای سه فرزند و بالاتر در این استان با حمایت دولت آغاز شد.

به گزارش گروه استان‌های حیات، «فواد محمدی» سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،‌ روستائیان و عشایر استان البرز افزود: بیمه این مادران در راستای ماده ۲۱ قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده در استان البرز به اجرا درآمده است .

این مسوول بیان کرد: مادران غیر شاغل روستایی و عشایر استان البرز به صورت رایگان تا زمان بازنشستگی تحت پوشش چتر بیمه اجتماعی در این صندوق قرار می گیرند.
محمدی گفت : در مرحله نخست اجرای این طرح حق بیمه ۵۰۰ هزار نفر از واجدان شرایط توسط دولت در سطح یک جدول سطوح درآمدی به صورت رایگان تا زمان بازنشستگی در سراسر کشور پرداخت خواهد شد.

سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان وعشایر استان البرز افزود: این صندوق آماده پیش ثبت نام از واجدان شرایط در استان البرز است و مشمولان می توانند با مراجعه به دفاتر کارگزاری یا به نشانی الکترونیکی WWW.ROOSTAA.IR نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام نمایند.
محمدی با اشاره به شرایط کلی احراز مشمولان تصریح کرد: نداشتن شغل(خانه دار)، سکونت در مناطق روستایی و عشایری و دارای سه فرزند یا بیشتر از شرایط نام نویسی مادران روستایی و عشایری است.

سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ،‌روستاییان و عشایر گفت: با تولد فرزند چهارم و پنجم به ازای هر فرزند ۲ سال به سنوات بیمه ای مشمول اضافه خواهد شد.

وی تاکید کرد : با توجه به اولویت بندی ثبت نام مشمولان از سوی ستاد ملی جمعیت؛ مرحله پیش ثبت نام نخست مربوط به مادرانی است که تاریخ تولد فرزند سوم و بالاتر آنان از تاریخ یکم فروردین ماه سال ۱۳۹۶ به بعد باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha