کد خبر 248052
۲۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۲

وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد؛

اسرائیل قبل از هرگونه پاسخ احتمالی به حمله ایران، به ما اطلاع دهد/ ایران، حملات به اسرائیل را متوقف کند

اسرائیل قبل از هرگونه پاسخ احتمالی به حمله ایران، به ما اطلاع دهد/ ایران، حملات به اسرائیل را متوقف کند

وزیر دفاع آمریکا از وزیر جنگ رژیم صهیونیستی خواست تا قبل از هرگونه پاسخ احتمالی به حملات موشکی و پهپادی ایران، واشنگتن را در جریان قرار دهد.

به گزارش گروه بین‌الملل حیات و به نقل از شبکه سی‌ان‌ان، لوید آستین وزیر دفاع آمریکا بعد از شروع حمله موشکی و پهپادی گسترده ایران به اسرائیل، با یوآو گالانتس وزیر جنگ این رژیم گفتگوی تلفنی انجام داد.

آستین در این تماس تلفنی خطاب به گالانتس تاکید کرد که اسرائیل قبل از هرگونه واکنش و پاسخ احتمالی به حمله ایران، مراتب را با واشنگتن در میان بگذارد.

گالانتس هم در این تماس تلفنی ضمن ارائه گزارشی از حمله ایران، تاکید کرد که اسرائیل برای مقابله با هرگونه حمله بیشتر از سوی ایران آمادگی دارد.

از سوی دیگر، لوید آستین وزیر دفاع آمریکا در اظهار نظری دیگر با بیان اینکه از ایران می‌خواهیم هرگونه حملات بیشتر علیه اسراییل را متوقف کند، گفت: به دنبال مناقشه با ایران نیستیم اما در حفاظت از نیروهایمان و اسراییل تردیدی نداریم.

همچنین ساعتی پیش جو بایدن بعد از حضور در جلسه اضطراری با مقامات امنیت ملی امریکا در کاخ سفید، با بنیامین نتانیاهو گفتگوی تلفنی انجام داد. نشست اضطراری کاخ سفید بعد از تماس تلفنی بایدن و نتانیاهو، ادامه یافت.

شورای امنیت سازمان ملل هم قرار است عصر یکشنبه جلسه اضطراری با موضوع حمله ایران به اسرائیل تشکیل دهد. این جلسه اضطراری بنا به درخواست تل آویو برگزار خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha