کد خبر 247360
۲۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۹:۱۰

پاسخ باشگاه پیکان به حواشی دیدار با استقلال خوزستان

پاسخ باشگاه پیکان به حواشی دیدار با استقلال خوزستان

باشگاه پیکان در مورد اتفاقات دیدار مقابل استقلال خوزستان بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش گروه ورزشی حیات؛ روابط عمومی باشگاه پیکان در این مورد نوشت: «در شرایطی که دیدار روز گذشته پیکان مقابل استقلال خوزستان با برتری یک بر صفر خودروسازان به پایان رسید، حواشی زیادی درباره عملکرد تیم داوری مطرح شد که با واقعیت این بازی در تضاد است.

برخی از اعضای تیم فوتبال استقلال خوزستان نسبت به صحنه پنالتی واضح این دیدار معترض بودند؛ در حالی که در آن صحنه، داور و کمک داور اول به‌صورت قطعی و هماهنگ خطا را تشخیص دادند و تصمیم به اعلام پنالتی گرفتند. تصاویر این صحنه موجود است و مشخص می‌کند که پنالتی به درستی اعلام شده است. با این حال، بهتر است هر کسی در جایگاه خودش صحبت کند و کارهای فنی در خصوص اشتباهات یا صحت سوت داوران را برعهده کارشناسان داوری بگذاریم.

نکته مهم اینجاست که به نظر می‌رسد یک پنالتی دیگر به سود پیکان دیده نشد. همانطور که در فیلم مشخص است، مدافع تیم استقلال خوزستان در کورس با حامد پاکدل از دست خود به‌صورت واضح برای دور کردن توپ استفاده می‌کند و طبیعتاً باشگاه پیکان باید معترض و شاکی از تصمیمات داوری باشد.

همان زمان نسبت به تصمیم داور معترض شدیم اما اعتراض ما تأثیری بر تصمیم داور نداشت و به همین سادگی پنالتی دوم پیکان نادیده گرفته شد. موضوع وقتی اهمیت پیدا می‌کند که به یاد بیاوریم طبق اسناد و اظهارنظر کارشناسان داوری، پیکان یکی از تیم‌هایی بود که طی هفته‌های گذشته، بیشترین ضرر را از اشتباهات داوری داشت و حتی برخی از کارشناسان داوری به ما اعلام کردند هشت تا 10 امتیاز بابت همین اشتباهات از پیکان کسر شده است اما ما به غیر از احترام به داوری، اعتراض سرسختانه‌ای نداشتیم.

در مقابل، این رفتار از سوی استقلال خوزستان که طبق سند ارائه شده، حتی از داوری بازی با پیکان سود برده عجیب به نظر می‌رسد. امیدواریم همکاران ما در باشگاه استقلال خوزستان پس از تماشای فیلم بازی و مرور صحنه‌های داوری و همچنین عملکرد قدرتمندانه پیکان که با بدشانسی تمام، حداقل سه یا چهار فرصت مسلم گلزنی را از دست دادیم، درباره اظهارات خود تجدیدنظر کنند. اعتراض به پنالتی واضح، شایستگی پیکان را هدف قرار داده است در حالی که اگر شانس با ما یار بود، نتیجه بازی چیزی فراتر از برتری یک بر صفر رقم می‌خورد و میهمان اهوازی ما باید با شکستی سنگین، تهران را ترک می‌کرد».

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha