کد خبر 247313
۲۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۹

استقبال سازمان غذا و دارو از ورود بخش خصوصی به حوزه آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت

استقبال سازمان غذا و دارو از ورود بخش خصوصی به حوزه آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت

مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع کنترل غذا، دارو و تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو با اشاره به برنامه این سازمان در حوزه برونسپاری وظایف غیرحاکمیتی، گفت: از ورود بخش خصوصی به حوزه آزمایشگاه های کنترل کیفیت محصولات سلامت محور استقبال می کنیم.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، مهدی انصاری مدیرکل آزمایشگاه های مرجع کنترل غذا، دارو و تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه حجم فعالیت‌های ما نشان دهنده ضرورت توجه به بخش خصوصی برای ورود به این عرصه است، اظهار کرد: باید در بحث برونسپاری از ظرفیت‌های بخش خصوصی و سایر بخش‌های دیگر کشور استفاده کنیم.

وی از فعالیت ۵۲۰ آزمایشگاه در بخش خصوصی، دولتی غیروابسته به وزارت بهداشت و کارخانجات تولیدی در کشور خبر داد و افزود: این آزمایشگاه مورد ارزیابی قرار گرفته و تاییدیه اداره کل آزمایشگاه مرجع را دارند و می‌توانند براساس دامنه‌هایی که به آنها مجوز داده شده با حوزه کنترل کیفیت محصولات سلامت همکاری داشته باشد.

مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع کنترل غذا، دارو و تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو  فهرست آزمایشگاه‌های مجازی که با  اداره کل آزمایشگاه‌های سازمان غذا و دارو همکاری دارند در سامانه لیمز قابل مشاهده است و در صورت تایید وضعیت آزمایشگاه مربوطه فراورده‌ها و محصولات مورد نظر البته با روالی که نمونه برداری در اداره کل مربوطه تعیین می‌کند به آن آزمایشگاه ارسال و پس از انجام آزمون‌های مربوطه، نتایج برای سازمان غذا و دارو مورد قبول است.

وی ادامه داد: تفویض اختیار یا برونسپاری به گستردگی بیشتر دامنه کنترل کیفیت سازمان غذا و دارو کمک می‌کند که تا حد امکان از این ظرفیت در حوزه فرآورده‌های دانش‌بنیان، محصولات جدید و هایتک استفاده شود.

انصاری ابراز امیدواری کرد که با ورود بخش خصوصی به حوزه کنترل کیفیت محصولات سلامت محور علاوه بر تحقق سیاست‌های کلی دولت در فعال شدن بخش خصوصی، جهش تولید و کیفی‌تر شدن بیشتر نظارت ها نیز محقق شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha