کد خبر 247241
۲۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۸

معرفی ۱۶ داور ایران به فیفا برای آموزش VAR

معرفی ۱۶ داور ایران به فیفا برای آموزش VAR

رییس کمیته داوران فدراسیون فوتبال از معرفی ۱۶ داور ایران به فیفا برای آموزش VAR خبر داد.

به گزارش گروه ورزشی حیات؛ خداداد افشاریان، رییس کمیته داوران فدراسیون فوتبال درباره دلایل تاخیر در استفاده از VAR علی رغم قولی که چند سال پیش داده بود، گفت: اینکه صحبتی کردم که انجام نشد عذرخواهی می‌کنم. ۱۶ داور ما فردا به فیفا اعلام می‌شوند تا برای VAR آموزش ببینند تا لایسنس بگیرند. مجموعه وزارت ورزش، دولت و فدراسیون مصمم هستند که این کار انجام شود و پول آن اهمیتی ندارد. با توجه به تحریم‌هایی که وجود دارد مشکلاتی هست، اما امیدوارم برای سال آینده این کار عملیاتی شود.

 خداداد افشاریان، رییس کمیته داوران فدراسیون فوتبال پس از پایان بازی پیکان و استقلال خوزستان گفت: به خاطر حساسیت بازی تشخیص دادم که خودم حضور داشته باشم و یک داور باتجربه نیز برای این بازی انتخاب شد. درباره صحنه‌های بازی صحبت نمی‌کنم اما پس از آنالیزهای صورت گرفته درباره عملکرد بازی صحبت خواهد شد. امیدوارم دو تیم از عملکرد داور این بازی ناراضی نباشند.

رییس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که آیا بهتر نبود داور با تجربه‌تری برای این بازی انتخاب می شد؟ گفت: داور فیفا بود و داور بسیار با تجربه ای بود. پختگی او به ما کمک کرد. تشخیص کمیته داوران است که چه داوری قضاوت کند. پسر من هم تا به حال در لیگ برتر قضاوت نکرده است.

وی درباره دلایل تاخیر در استفاده از VAR علی رغم قولی که چند سال پیش داده بود، گفت: اینکه صحبتی کردم که انجام نشد عذرخواهی می کنم. ۱۶ داور ما فردا به فیفا اعلام می شوند تا برای VAR آموزش ببینند تا لایسنس بگیرند. مجموعه وزارت ورزش، دولت و فدراسیون مصمم هستند که این کار انجام شود و پول آن اهمیتی ندارد. با توجه به تحریم‌هایی که وجود دارد مشکلاتی هست اما امیدوارم برای سال آینده این کار عملیاتی شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha