کد خبر 246119
۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۹

تهدید سپاهان به بازی نکردن مقابل تراکتور در دیدار معوقه از هفته شانزدهم/ از VAR استفاده کنید!

تهدید سپاهان به بازی نکردن مقابل تراکتور در دیدار معوقه از هفته شانزدهم/ از VAR استفاده کنید!

مدیر تیم فوتبال سپاهان اعلام کرد در صورت تکرار اتفاقات فصل گذشته زرد پوشان اصفهانی حاضر به رویارویی با برابر تراکتور نخواهند بود.

به گزارش گروه ورزشی حیات، تیم‌های فوتبال تراکتور و سپاهان در دیداری باقی مانده از هفته شانزدهم رقابت‌های لیگ برتر روز چهارشنبه ۱۵ فروردین و از ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه یادگار امام تبریز رو در روی هم قرار می‌گیرند.

رضا فتاحی، مدیر تیم فوتبال سپاهان اصفهان در خصوص این بازی اظهار کرد: در صورت تکرار اتفاقات فصل گذشته در ورزشگاه یادگار امام سپاهانی‌ها وارد زمین نخواهند شد.

این مسابقه حساس‌ترین بازی فصل است

وی افزود: رقابت حساس بین تیم‌های سپاهان و تراکتور، کیفیت دو تیم و اتفاقات فصل گذشته در جریان بازی، این مسابقه را به حساس‌ترین دیدار فصل تبدیل کرده است.

مدیر تیم فوتبال سپاهان اصفهان ادامه داد: این حساسیت بازی بیش از هرچیز بر اهمیت نظم و انضباط و مدیریت صحیح مسابقه می‌افزاید و امیدوارم مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ نیز به خوبی این موضوع را مورد توجه قرار دهند.

اتفاقات فصل گذشته تاسف‌برانگیز بود

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه فصل گذشته در بازی برگشت دو تیم، اتفاقات عجیبی صورت گرفت که در نوع خود عجیب و تأسف‌برانگیز بود و موضوع قابل توجه آنکه نه در طول بازی و نه پس از آن، هیچ کس برخوردی با این اتفاقات نکرد.

اتفاقات داوری آسیب زیادی به ما زد

فتاحی تصریح کرد: حتی باوجود اینکه در طول مسابقه نیز بارها این موضوع را به ناظر مسابقه متذکر شدیم، هیچ حرکتی را ندیدیم و هیچ برخورد جدی با موضوع نشد. اتفاقات داوری نیز موضوعی بود که آسیب بسیاری به تیم ما در همان دیدار وارد کرد. همه دیدند که در طول این مسابقه ۹۰ دقیقه لیزر در چشمان دروازه‌بان و سایر بازیکنان سپاهان بود اما هیچ کس این موضوع را جدی نگرفت؛ سوال من این است دیگر باید چه اتفاقی بیفتد که برگزاری یک مسابقه متوقف شود؟!

در صورت تکرار اتفاقات تیم را بیرون می‌کشیم

وی ادامه داد: لازم است این موضوع را متذکر شویم که در صورت تکرار اتفاقات مشابه، در هر دقیقه از مسابقه که باشد، تیم را از زمین بیرون می‌کشیم و تبعات آن را کسانی قبول کنند که باعث ایجاد چنین شرایطی برای مسابقه شدند.

از داوران باتجربه استفاده کنید

مدیر تیم فوتبال سپاهان اصفهان بیان کرد: امیدوار هستم با توجه به اهمیت دیدار تیم‌های سپاهان و تراکتور و مسائل مختلف، از داوران باتجربه در این مسابقه استفاده شود.

ناظر و نماینده ویژه استخدام کنید

مدیر سپاهان ادامه داد: از فدراسیون فوتبال می‌خواهیم بهترین داور و بهترین نماینده را بگذارند و ناظر ویژه و نماینده ویژه برای این مسابقه مستقر شوند تا اتفاقات بازی فصل گذشته تکرار نشود چراکه اتفاقات بازی فصل گذشته، روز تلخی را برای فوتبال ایران رقم زد.

فرصت استفاده از VAR مهیاست

وی افزود: با توجه به صحبت‌های آقای تاج، رئیس فدراسیون در خصوص ورود ۲ دستگاه VAR به کشور و نظر به اینکه این بازی از اهمیت بسیاری برخوردار است، می‌توان این مسابقه را فرصتی برای استفاده از این دستگاه قلمداد کرد.

با VAR نگرانی درباره داوری را رفع کنید

فتاحی در ادامه تاکید کرد: انتظار داریم در یکی از مهمترین بازی‌های سال که ۱۵ فروردین برگزار می‌شود، VAR پرتابل در محل ورزشگاه تبریز مستقر شود و نگرانی تیم‌ها از بابت داوری در این بازی برطرف شود.

وی افزود: با توجه به اینکه چندین داور ایرانی مجوز استفاده از VAR را دریافت کرده‌اند، استفاده از این دستگاه در این بازی، می‌تواند زمینه ارتقای کیفیت مسابقات و افزایش سلامت بازی‌ها را فراهم کند.

جو مناسب نباشد وارد بازی نمی‌شویم

مدیر تیم فوتبال سپاهان اصفهان اضافه کرد: متأسفانه طی روزهای گذشته در فضای مجازی هواداران باشگاه تراکتور، مسائلی در خصوص استفاده از حجم عظیم مواد دودزا مطرح بوده و در صورت وقوع این اتفاق، انتظار برخورد لحظه‌ای، با این موضوع وجود دارد. تأکید می‌کنم در صورت بی‌توجهی نسبت به این موضوع، تا زمانی که هوای ورزشگاه مناسب برگزاری مسابقه نشود، درون زمین نخواهیم رفت.

مسیر رفتن به ورزشگاه را تغییر دهید

وی ادامه داد: از سوی دیگر متأسفانه فصل گذشته در مسیر ورزشگاه، تیم ما حدود یک ساعت و نیم در مسیر بود و تنها ۴۵ دقیقه قبل از شروع بازی، به ورزشگاه رسیدیم که همین مسئله باعث شد با درخواست ما، بازی عقب بیفتد. امیدوارم در بازی پیش‌رو، مسیر دسترسی به ورزشگاه یادگار، مسیر مناسبی باشد و راهکاری در این خصوص اندیشیده شود که مشکلات فصل گذشته تکرار نشود.

ارتباط خوب تیم‌ها را با عدم مدیریت خراب نکنید

فتاحی همچنین گفت: امیدوارم برگزارکنندگان مسابقه و مسئولان فدراسیون نگذارند ارتباط خوب تیم‌ها با یکدیگر به خاطر نبود مدیریت صحیح و نظارت ناکافی از بین برود و فضای فوتبال به سمت تنش پیش رود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha