کد خبر 247210
۲۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۸

سیستان و بلوچستان در تولید برق به خودکفایی رسید

سیستان و بلوچستان در تولید برق به خودکفایی رسید

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در سالی که گذشت اقدامات خوبی در سیستان و بلوچستان انجام شده به طوری که در حوزه تولید برق توانسته‌ایم به خودکفایی برسیم.

به گزارش گروه استان‌های حیات، محمد کرمی در نشست تبیین برنامه‌های اقتصادی سال که با حضور جمعی از فعالین اقتصادی استان سیستان و بلوچستان برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای امنیت، اظهار کرد: شاهدیم که امروز رژیم صهیونیستی در شرایط بحرانی قرار دارد و تلاش می‌کند منطقه را تحت کنترل خود درآورد.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: صهیونیست‌ها سال‌ها برای ایجاد اختلاف در منطقه بین مسلمانان تلاش می‌کند که البته هر بار شکستی سخت‌تر از گذشته را تجربه کرده است. شاهدیم که جوانان فلسطینی سال‌هاست که در محاصره به سر می‌برند اما در این محدودیت‌ها توانسته‌اند تا حد زیادی به خود کفایی برسند.

وی خاطرنشان کرد: در سالی که گذشت اقدامات خوبی در استان سیستان و بلوچستان انجام شده طوری که در حوزه تولید برق توانسته‌ایم در استان به خودکفایی برسیم. ظرفیت‌های اقتصادی موجود در سیستان و بلوچستان بی‌نظیر است که در این راستا کریدورهای ارتباطی برای استفاده از ظرفیت مرز فعال شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان اذعان کرد: در حوزه صادرات و واردات شاهد پیشرفت چشمگیری بودیم شهرک های تولیدی مشترکی با پاکستان طراحی شده است تا بتوانیم از بازار بی نظیر پاکستان استفاده کنیم.

کرمی با تاکید بر اینکه اقتصاد باید بر پایه تولید شکل بگیرد، تصریح کرد: مرز برای استان یک فرصت است در همین راستا اولویت صادرات با تولیدات داخل خود استان است. اقتصاد دیجیتال اهمیت فراوانی دارد که باید این مهم در استان با استفاده از شرکت‌های دانش بنیان توسعه یابد.

وی با بیان اینکه ما باید بتوانیم به عنوان مسئول از این ظرفیت‌های استان استفاده کنیم، گفت: ما محکم تصمیم می‌گیریم و تصمیمات را با دقت اجرا می‌کنیم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha