کد خبر 246669
۱۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۲

باقری:

مسئولیت تنش‌ها در منطقه بر عهده حامیان اسرائیل است

مسئولیت تنش‌ها در منطقه بر عهده حامیان اسرائیل است

علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگو با دیپلمات ارشد چینی گفت که مسئولیت تشدید سطح تنش‌ها در منطقه بر عهده حامیان رژیم صهیونیستی است.

به گزارش گروه بین الملل حیات؛ دنگ لی، معاون منطقه‌ای وزارت امور خارجه چین عصر امروز چهارشنبه در تماس تلفنی با باقری در خصوص حمله ددمنشانه اخیر رژیم صهیونیستی به ساختمان‌های سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق گفتگو نمود.

مقام ارشد وزارت خارجه چین با اعلام موضع کشورش در محکومیت این حمله، آن را نقض فاحش کنوانسیون وین، منشور سازمان ملل متحد و حقوق بین الملل عنوان داشت. 

معاون وزیر خارجه چین همچنین با اشاره به مواضع صریح پکن در نشست فوق العاده شورای امنیت سازمان ملل متحد در روز گذشته، بار دیگر بر حمایت قاطع از ایران در دفاع از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی خود تاکید نمود.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این گفتگوی تلفنی با تمجید از همدردی دولت چین و مواضع صریح آن کشور ، بر ضرورت برخورد قاطع و  مسئولانه همه کشورها با این اقدام تروریستی رژیم صهیونیستی و پاسخگو کردن این رژیم در نقض قوانین و کنوانسیون‌های بین المللی تاکید نمود. 

باقری در این گفتگو همچنین با ابراز تأسف از استمرار نسل کشی و محاصره غزه توسط رژیم صهیونیستی یادآور شد که موضع آمریکا و برخی کشورهای غربی در عدم محکومیت اقدامات این رژیم سبب استمرار و افزایش تنش ها در منطقه شده است و امروز مسئولیت تشدید سطح تنش ها در منطقه با  کشورهایی است که باحمایت خود از این رژیم یا سکوت و همراهی خود بر دامنه رفتارهای گستاخانه آن افزوده‌اند.

در این تماس تلفنی دو طرف  در خصوص مسائل دوجانبه و سایر موضوعات مورد علاقه تبادل نظر نمودند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha