کد خبر 246646
۱۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۹

لوئیس روبیالس بازداشت شد

لوئیس روبیالس بازداشت شد

رئیس سابق فدارسیون فوتبال اسپانیا با ورود به فرودگاه باراخاس مادرید بازداشت شد. سفر بازگشت او پرمخاطره گزارش شده است.

به گزارش گروه ورزشی حیات؛ روبیالس یکی از جنجالی‌ترین چهره‌های ورزش اسپانیا و شاید حتی دنیا در یک سال گذشته بود و حالا به نظر می‌رسد که این جنجال و هیاهو پیرامون او هنوز ادامه دارد. 

لوئیس روبیالس بازداشت شد

پس از برکناری و محرومیتی که از سوی فدراسیون جهانی فوتبال برای او در نظر گرفته شد، پلیس اسپانیا به دلیل پرونده فسادی که در فدراسیون این کشور کشف کرد به دنبال بازداشت او بود، اما روبیالس برای توسعه دادن تجارت شخصی‌اش راهی دومینیکن شده بود. 

روبیالس قرار بود شنبه به اسپانیا برگردد، اما در نهایت تصمیم گرفت امروز به کشورش برگردد. هواپیما ساعت 13 به وقت تهران در فرودگاه باراخاس به زمین نشست و او به محض پیاده شدن توسط پلیس گارد مدنی اسپانیا بازداشت و به دادگاه منتقل شد.

لوئیس روبیالس بازداشت شد

آنا پاستور، روزنامه نگار، که دیروز با او مصاحبه‌ای اختصاصی داشت، در همین همان پرواز بود و توضیح داد که سفر با تلاطم و غش کردن چهار مسافر همراه بود. لوئیس روبیالس قبل از سوار شدن به ون پلیس، توسط گارد مدنی همراهی می‌شد.

در نهایت او با یک ون گارد غیرنظامی فرودگاه را ترک کرد و در درب ترمینال که حدود 100 عکاس و خبرنگار منتظرش بودند، حضور پیدا نکرد. او به دادگاه ماخادائوندا منتقل شده تا تفهیم اتهام شود.

لوئیس روبیالس بازداشت شد

همچنین خانه او در گرانادا چند روز قبل از سوی پلیس مورد بررسی قرار گرفت تا شاید بخشی از قراردادهای پنج سال گذشته فدراسیون فوتبال اسپانیا در آن پیدا شود. 

این در حالی است که مقامات دولتی جمهوری دومینیکن روز گذشته با اقامت موقت روبیالس که دو ماه بود در این کشور حضور داشت موافقت کردند و درخواست او به صورت رسمی به ثبت رسید.

طبق گزارش رسانه‌های اسپانیایی، لوئیس روبیالس به زندان "Tres Cantos" برده می‌شود تا فردا برابر قاضی قرار بگیرد. همه چیز نشان می‌دهد که روبیالس امشب را در سلول خود در زندان سپری خواهد کرد. ترس از نابودی شواهد، گارد مدنی را به این تصمیم سوق داده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha