کد خبر 246583
۱۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۵

زاکانی در حاشیه نشست هیات دولت مطرح کرد؛

حتی یک درخت از پارک قیطریه قطع نمی‌شود

حتی یک درخت از پارک قیطریه قطع نمی‌شود

شهردار تهران گفت: قرار نیست حتی یک درخت در پارک قیطریه قطع شود.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، علیرضا زاکانی، شهردار تهران در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران  با بیان اینکه قرار نیست حتی یک درخت در پارک قیطریه قطع شود، گفت: احداث مسجد در پارک ها جزو مصوبات اساسی که از دوره های قبل بوده و سابقه آن از سال ۱۳۷۰ به ۴۳ پارک می رسد.یکی از نیاز های عمومی وجود مسجد در پارک ها است و در مورد پارک قیطریه در جریان ساخت هیچ درختی قطع نخواهد شد،یک ساختمان قدیمی در پارک است که به مسجد تبدیل می شود و سایر ظرفیت های پارک هم دیده شده است.

وی ادامه داد: طی کارکرد ویژه ای در ۲۴۰۰ پارک در تهران در آنهایی که فرا منطقه است و شرایط مناسب اعم از مسجد ، مجموعه های اموزشی و خدماتی بدون قطع هیچ درختی احداث می شود.

شهردار تهران با رد ادعای وجود اثار باستانی در زیر محل ساخت مسجد در پارک قیطریه گفت: چیزهای عجیبی گفته می‌شود که ما هم تعجب می‌کنیم. آنجا یک ساختمان روشویی است که بدون قطع درخت به یک مکان قابل‌استفاده و خوب بدل می‌شود. این امر فقط به مسجد محدود نمی‌شود، حتی اضافه‌کردن مجموعه‌های آموزشی و خدماتی هم برای پارک‌ها در نظر گرفته شده است تا پارک‌های فرامنطقه‌ای تهران که این امکان برای‌شان وجود دارد بدون قطع درخت این موضوع را تجربه کنند. ما امسال ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار اصله درخت کاشته‌ایم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha