کد خبر 246542
۱۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۳

«مفاتیح الجنان» در کتابخانه ملی نقد می شود

«مفاتیح الجنان» در کتابخانه ملی نقد می شود

کتاب «مفاتیح الجنان» روز یکشنبه ۱۹ فروردین در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران نقد و بررسی می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگی حیات؛ کتاب «مفاتیح الجنان» با جمع آوری شیخ عباس قمی به عنوان دهمین کتاب سلسله نشست‌های «صد کتاب ماندگار قرن» روز یکشنبه ۱۹ فروردین در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران نقد و بررسی می‌شود.

مفاتیح‌الجنان مجموعه‌ای از دعاها، مناجات، زیارات، اعمال مخصوص ایام سال و ماه و روزها، منسوب به پیامبر اسلام و ائمه طاهرین علیهم‌السلام است که توسط شیخ عباس قمی در سال ۱۳۰۴ ه. ش، جمع‌آوری و تدوین شده‌است. این مجموعه، با دقت و احاطه‌ای که مؤلف آن بر آثار اهل بیت و کتب دعا و زیارات داشته، از معتبرترین کتب و ادعیه مانند اقبال سیدبن طاووس و زاد المعاد علامه مجلسی، گردآوری شده‌است.

پیش از این کتاب‌های «تاریخ پیامبر اسلام»، اثر محمدابراهیم آیتی، «نثر طوبی؛ دایره‌المعارف لغات قرآن کریم» اثرعلامه ابوالحسن شعرانی، «بیست مقاله قزوینی» از مجموعه پژوهش‌های علامه محمد قزوینی، «زندگانی فاطمه زهرا سلام الله علیها» نوشته سید جعفر شهیدی، «مسأله حجاب» استاد شهیدمرتضی مطهری، «واژه و معنای آن از فارسی میانه تا فارسی» نوشته کتایون مزداپور، «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» سلسله جلسات استاد سید علی خامنه ای مشهد مقدس رمضان المبارک ۱۳۵۳، «حواصل و بوتیمار» نوشته امیرحسن یزدگردی، «خواب آشفته نفت» نوشته محمدعلی موحد در سلسله نشست‌های «صد کتاب ماندگار قرن» معرفی و بررسی شده است.

برنامه مورد اشاره روز یکشنبه ۱۹ فروردین از ساعت ۱۰ صبح در کتابخانه ملی برگزار می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha