کد خبر 246127
۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۲:۵۰

امیرعبداللهیان عشق‌آباد را به مقصد تهران ترک کرد

امیرعبداللهیان عشق‌آباد را به مقصد تهران ترک کرد

 وزیر امور خارجه که به منظور رایزنی با مقامات عالی ترکمنستان عازم این کشور شده بود، پنجشنبه شب نهم فروردین ماه عشق‌آباد را به مقصد تهران ترک کرد.

به گزارش گروه سیاسی حیات، حسین امیرعبداللهیان در جریان این سفر که از روز چهارشنبه هشتم فروردین ماه آغاز شد، با قربانقلی بردی‌محمداف رهبر ملی و رئیس شورای مصلحت خلق ترکمنستان و همچنین سردار بردی محمداف‌ رئیس جمهور ترکمنستان، با رشید مرداف همتای ترکمنستانی خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

گفت‌وگو در خصوص مسایل مورد علاقه دوجانبه به خصوص مسایل اقتصادی و تجاری، ترانزیت، انرژی و تنش های آبی در منطقه و ضرورت همکاری برای حفظ منابع آبی دو کشور از جمله سد دوستی، در دستور کار رایزنی های امیرعبداللهیان در عشق آباد قرار گرفت.

یکی از اهداف سفر فشرده امیرعبداللهیان فراهم کردن مقدمات سفر آتی آیت الله رئیسی به این کشور بود.

همچنین در جریان رایزنی های انجام شده بین وزیر امور خارجه با رهبر ملی ترکمنستان توافق شد شرایط برای تبادل زندانیان دو کشور فراهم شود.

امیرعبداللهیان در پایان دیدارهای خود با مقامات عالی رتبه این کشور اعلام کرد در نتیجه مذاکرات انجام شده در هفته های آتی شاهد جهش جدی تبادلات تجاری خواهیم بود.

در این سفر کاظمی قمی نماینده ویژه رئیس‌جمهور در امور افغانستان، دمیرچی‌لو مدیرکل اوراسیا و علیرضا محمودی مدیرکل کنسولی وزارت امورخارجه امیرعبداللهیان را همراهی کردند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha