کد خبر 246079
۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۵

دبیر شورای ترافیک پایتخت مطرح کرد؛

ثبت بیش از سه میلیون تخلف سرعت غیرمجاز در راه‌های استان تهران

ثبت بیش از سه میلیون تخلف سرعت غیرمجاز در راه‌های استان تهران

دبیر شورای ترافیک استان تهران گفت: در زمان فعالیت ستاد خدمات سفر (از ۲۴ اسفندماه تا 7 فروردین‌ماه) بیش از 3 میلیون تخلف ناشی از سرعت غیرمجاز در راه‌های ارتباطی این استان ثبت شده که ۴۸ درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل است.

به گزارش گروه اجتماعی حیات و به نقل از استانداری تهران، ابوالفضل دربانی دبیر شورای ترافیک استان تهران، روز پنجشنبه با اشاره به آخرین آمار تردد مسافران نوروزی در راه‌های ارتباطی این استان گفت: مجموع ترددها از ۲۴ اسفند پارسال تا هفتم فروردین امسال ۳۸ میلیون و ۳۹۴ هزار و ۲۴۶ مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۹ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: تعداد وسایل نقلیه ورودی به استان تهران در این مدت سه میلیون و ۸۲۲ هزار و ۶۸۳ مورد بوده ضمن اینکه چهار میلیون و ۶۲۶ هزار و ۶۷ خودرو نیز از استان خارج شده‌اند.

دبیر شورای ترافیک استان تهران در خصوص تلفات جانی و مصدومان حوادث رانندگی در استان نیز یادآور شد: در این مدت ۱۰ نفر در حوادث رانندگی جاده‌ای جان باختند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۳ درصد کاهش داشته ضمن اینکه مجموع تلفات تصادفات درون و برون شهری در این مدت ۲۰ نفر بوده که در این بخش نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۳ درصد کاهش داشته‌ایم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: تعداد مصدومان تصادفات رانندگی برون شهری استان نیز تاکنون ۱۳۲ نفر بوده که ۱۸ درصد کمتر از پارسال است البته در بخش تصادف درون شهری نیز ۷۶۳ نفر مصدوم داشتیم که این هم ۹ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال کمتر است.

دربانی همچنین گفت: آمار جابجایی مسافر در پایانه‌های مسافربری ناوگان اتوبوس استان در این مدت ۴۴۲ هزار و ۶۴۹ نفر در قالب ۳۶ هزار و ۷۴۱ سفر (اتوبوس، مینی بوس و سواری) به اقصی نقاط کشور جابجا شدند همچنین ۲۷۵ هزار و ۱۱۷ مسافر نیز از دهمین طریق وارد استان شده‌اند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha