کد خبر 245891
۷ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۵:۳۷

بارش بیش از ۱۷۰ میلیمتری باران رقم زد؛

خسارت گسترده سیل به تاسیسات آبی در استان کهگیلویه و بویراحمد

خسارت گسترده سیل به تاسیسات آبی در استان کهگیلویه و بویراحمد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد گفت: بارش بیش از ۱۷۰ میلیمتری باران در نقاط مختلف استان باعث بروز سیل و تخریب بخش زیادی از تأسیسات آب به ویژه در مناطق روستایی شده است.

به گزارش گروه استان‌های حیات، امید صالحی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد، در حاشیه بازدید از مخازن آب شهر یاسوج به خبرنگاران افزود:‌ بارش‌های اخیر که در مرکز استان از ۱۷۰ میلیمتر فراتر رفته بود موجب بروز سیلاب‌های متعدد در نقاط مختلف شد و شدت سیلاب ها به گونه ای بود که برخی تأسیسات آب و فاضلاب را با خسارت های جدی و سنگینی روبرو کرد.

وی افزود: در یاسوج خط انتقال آب به مخزن حوزه کشاورزی که مناطقی از جمله شرف آباد، شهرک امام حسین(ع)، شهرک امام علی (ع)، شرف آباد، شاهدها و... را آبرسانی می‌کرد با آسیب جدی روبرو شد، در برخی منابع آب (چشمه محمود آباد و آبشار) شدت بارش ها به نحوی بود که منابع تأمین آب را گل آلود کرد و مجبور شدیم برای سلامت مردم اتصال این منابع به مخزن را محدود کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: خط انتقال آب روستاهای بن دره و آدرکان در کهگیلویه نیز با تخریب شدید مواجه شد، در شهر دهدشت اما خللی در آبرسانی و منابع آب ایجاد نشد.

وی در ادامه تصریح کرد: در گچساران نیز حادثه در خطوط و شبکه نداشتیم اما بارش ها خسارت های جدی و میلیاردی به تأسیسات برقی و ترانس‌ها وارد کرده است، در این شهرستان نیز سعی کردیم مشکلی در تأمین آب پایدار به وجود نیاید.

تخریب خط انتقال آب روستای «توبری»

صالحی اضافه کرد: در شهرستان چرام بخش زیادی از خط انتقال آب روستای «توبری» تخریب شد، آسیب‌هایی به ترانس های برق نیز وارد شد.  در این شهرستان کدورت آب روستاهای القچین و بردیان حل شد و در روستای تمبی آب تمیز و سالم برای مردم در دسترس است و با تدابیری نگذاشتیم مردم از آب سالم و با کیفیت محروم بمانند.

وی با بیان اینکه خط انتقال آب روستای «احمد غریب» شهرستان دنا آسیب جدی دیده و تخریب بخشی از خط انتقال آب به ۷ روستای سادات محمودی از «تنگ برا» را نیز در منطقه پاتاوه داشتیم، تاکید کرد: تاسیسات آب «زیلایی»، «شهنیز» و «دلی رچ» نیز در شهرستان  مارگون با مشکلات جدی مواجه شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه در بخش دیشموک به دلیل تخریب عمده راه‌های روستایی هنوز تلاش ها برای بازگشایی مسیر و بررسی شرایط آب شرب در جریان است، یادآور شد: خط لوله آبرسانی به شهر «چیتاب»و روستاهای «صالحان» و «لیشکان» نیز با وجود همه تدابیر لحاظ شده اما بعلت حجم سیل رخ داده در «کبگیان»، با آسیب جدی روبرو شده است.

وی با اشاره به اینکه به زودی گزارش دقیق خسارت ها را اعلام می‌کنیم، افزود: همه نیروهای خدماتی در آماده باش هستند، بنده و معاونین شرکت نیز هدایت تیم های مختلف را بر عهده داریم تا در کمترین زمان ممکن و پس از فروکش کردن سیلاب‌ها، مشکلات آبرسانی به مردم حل شود.

صالحی همچنین گفت: در شهرستان دنا نیز ۵ روستا به دلیل تخریب خطوط انتقال آب با مشکلاتی روبرو هستند اما در شهر سی سخت با تلاش همکاران آب پایدار برقرار است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha