کد خبر 245825
۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۳:۴۱

سرپرست آبفا اهواز: 

افزایش ظرفیت ایستگاه‌های پمپاژ برای رفع آب گرفتگی های اهواز

افزایش ظرفیت ایستگاه‌های پمپاژ برای رفع آب گرفتگی های اهواز

سرپرست آبفا اهواز با اشاره به ظرفیت ایستگاه های پمپاژ برای رفع آب گرفتگی‌ها گفت: تمام تلاش خود را برای دفع فاضلاب و آب های سطحی انجام می دهیم تا به شهروندان آسیبی وارد نشود.

فرزان عباسیان بیان کرد: با توجه به شدت بارندگی، ظرفیت تخلیه برخی ایستگاه ها را از ۴۵۰ تا یک هزار و ۲۰۰ مترمکعب در ثانیه افزایش دادیم تا آب با فشار بیشتری تخلیه شود.

وی با اشاره به بررسی و کنترل تمام ایستگاه‌های پمپاژ در حین و بعد از بارندگی افزود: همچنین تمام پرسنل و تجهیزات آبفا اهواز برای رفع آبگرفتگی ها بسیج شده اند.

سرپرست آبفا اهواز گفت: با اجرای کامل طرح فاضلاب اهواز شرایط دفع آب بهتر شده به گونه ای که ظرفیت تخلیه ایستگاه های پمپاژ و خطوط، ۵۰۰ هزار مترمکعب در شبانه روز خواهد بود.

وی با اشاره به مسطح بودن شهر اهواز افزود: امروز بارش باران به حدی بود که بیش از هشت میلیون مترمکعب آب در پهنه شهر اهواز وجود داشت.

عباسیان گفت: از آنجا که بارش‌ باران مجددا از بامداد دوشنبه آغاز می شود، کار تعمیر پمپ ها را به سرعت انجام داده تا مجددا با تمام‌ ظرفیت کار تخلیه آب را انجام دهیم.

وی با اشاره به فعالیت تمام ماشین آلات آبفا در سطح شهر بیان کرد: با توجه به شدت بارندگی آن هم در زمان کوتاه، برای تخلیه آب به زمان بیشتری نیاز است.

بر اساس اعلام هواشناسی، شدت بارش های روز یکشنبه در اهواز ۳۵ میلی متر گزارش شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha