کد خبر 245721
۴ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۴

در گفتگو با «حیات» عنوان شد؛

افزایش خطرناک سگ‌های ولگرد بدلیل غذا رسانی/ بیش از ۶ هزار سگ گزیدگی در سال گذشته گزارش شد

افزایش خطرناک سگ‌های ولگرد بدلیل غذا رسانی/ بیش از ۶ هزار سگ گزیدگی در سال گذشته گزارش شد

دامپزشک حیات وحش گفت: در کشورهای اروپایی غذا دادن به سگ‌های بلاصاحب و ولگرد جریمه سنگین دارد، به این دلیل که افزایش جمعیت این سگ‌ها، موجب مشکل می‌شود.

فهیمه اسلامی، دامپزشک حیات وحش، در گفتگو با خبرنگار اجتماعی حیات، درباره آسیب رشد بی‌رویه سگ‌های ولگرد گفت: چند سالی است که بحران افزایش سگ‌های بلاصاحب یا ولگرد در کشور در حال افزایش است. بین پنج تا شش میلیون سگ بلاصاحاب در کشور وجود دارد که آمار نگران کننده‌ای است و تبدیل به بحران شده است.

وی ادامه داد: چند وقت پیش یکی از این‌های سگ‌های بلاصاحب به یک کودک در آذربایجان غربی حمله کرد و او را از بین برد.

دامپزشک حیات وحش با اشاره به آسیب سگ‌های ولگرد به محیط زیست عنوان کرد: در کشورهای اروپایی غذا دادن به سگ‌های بلاصاحب و ولگرد جریمه سنگین دارد، به این دلیل که افزایش جمعیت این سگ‌ها، موجب مشکل می‌شود.

وی افزود: متاسفنه مردم در این زمنیه آگاهی لازم را ندارند و با غذا دادن به این سگ‌ها موجب رشد بی‌رویه آن‌ها می‌شوند.

اسلامی با بیان اینکه مردم مهربان نباید نگران گرسنگی سگ‌های خیابانی باشند، اظهار کرد: با غذا دادن به سگ‌های ولگرد تنها آن‌ها شش ساعت سیر هستند و پس از آن دوباره به دنبال غذا می‌گردند، پس این باور که این سگ‌ها با خودرن غذا مشکلی برای زندگی ندارند، یک باور غلط است.

وی ادامه داد: وقتی که شکم این سگ‌ها سیر باشد موجب تولید مثل بیشتر می‌شود که در نهایت موجب رشد بی‌رویه این سگ‌ها می‌شود.

دامپزشک حیات وحش در نهایت تشریح کرد: گزارش‌های زیادی از سگ گزدیدگی توسط حیوانات ولگرد به گوش می‌رسد. در سال گذشته ۶۰۰۰ هزار سگ گزدیدگی گزارش شد که آمار بالایی است. سگ‌ها بدلیل غریزه خود بارها به حیوانات حیات وحش حمله کرده‌اند و به محیط زیست آسیب رسانده‌اند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha