کد خبر 240208
۲۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۱

انهدام ۳ باند سرقت مسلحانه در کرمان

انهدام ۳ باند سرقت مسلحانه در کرمان

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رودبار جنوب در کرمان از انهدام ۳ باند سرقت مسلحانه در این شهرستان خبر داد.

به گزارش گروه استان‌های حیات؛ حامد محمدی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رودبار جنوب از اجرای طرح ضربتی مقابله و مبارزه با جرم سرقت در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: پس از کسب گزارشی مبنی بر چند فقره سرقت مسلحانه در سطح شهرستان رسیدگی به موضوع در دستور کار دادستانی و پلیس قرار گرفت.

وی اعلام کرد: در عملیات اول ماموران پلیس پس از انجام اقدامات اطلاعاتی، محل اختفای سارقان مسلح را شناسایی کردند و در این رابطه دو متهم به همراه دو قبضه سلاح جنگی کلاشینکف به همراه مقادیری فشنگ دستگیر و بازداشت شده‌اند.

 محمدی افزود: متهمان در تحقیقات اولیه به ۱۰ فقره سرقت مسلحانه خودرو و موتورسیکلت اعتراف کرده‌اند.

 دادستان رودبار جنوب افزود: در عملیات دوم اعضای یک باند سرقت مسلحانه احشام که تعداد زیادی گوسفند را به سرقت برده بودند مورد شناسایی قرار گرفتند و در یک اقدام ضربتی ۶ نفر از اعضای این باند دستگیر و بازداشت شدند و از محل اختفای متهمان دو قبضه سلاح جنگی کلاشینکف به همراه مقادیری فشنگ کشف و ضبط شد.

این مقام قضائی خاطرنشان کرد: در عملیات سوم ،اعضای یک باند که اقدام به سرقت شبانه اموال و متعلقات مورد استفاده عمومی از جمله کابل‌های برق می‌کردند مورد شناسایی قرار گرفتند که در این رابطه عامل اصلی بازداشت و دستورات قضایی لازم جهت دستگیری سایر اعضای این باند نیز صادر شده است.

 وی تصریح کرد: در راستای تاکیدات ریاست قوه قضائیه و رئیس کل دادگستری استان کرمان موضوع مقابله با سرقت‌های خرد و کلان در دستور کار دادستانی رودبار جنوب قرار گرفته است و اجازه نخواهیم داد افرادی امنیت و آرامش مردم را به مخاطره بیندازند.

 محمدی در پایان از مردم خواست همواره نسبت به تردد افراد ناشناس در محل زندگی خود دقت داشته باشند و در صورت هرگونه موارد مشکوک به‌ویژه در ساعات پایانی شب، موضوع را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha