کد خبر 240207
۲۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۹

آمادگی موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برای برگزاری مراسم‌های تقدیر از پیشکسوتان دفاع مقدس

آمادگی موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برای برگزاری مراسم‌های تقدیر از پیشکسوتان دفاع مقدس

سردار ناظر گفت: این امکان برای همه رزمندگان در سپاه پاسداران، ارتش جمهوری اسلامی، جهاد سازندگی، فراجا و بسیج مستضعفین وجود دارد تا برنامه‌های رونمایی و تقدیر از پیشکسوتان و رزمندگان را در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار کنند.

به گزارش گروه فرهنگی حیات؛ سردار «محمدقاسم ناظر» مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، امروز (سه‌شنبه) در آیین رونمایی از کتاب «بلندای آسمان وطن» روایت‌گر خاطرات خلبان آزاده جانباز امیر سرتیپ «قاسم محمدامینی»، با بیان این‌که بخشی ناچیز از مجاهدت‌های نیروی هوایی ارتش در تالارهای موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به نمایش گذاشته شده است، اظهار داشت: در یکی از تالارهای موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، عملیات «کمان ۹۹» را به نمایش گذاشته‌ایم.

سردار «ناظر» افزود: موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس دارای هشت تالار است که در آن‌ها از شروع انقلاب اسلامی تا دفاع مقدس و بعد از آن، ادامه مبارزاتی که در نظام جمهوری اسلامی ایران داشتیم، به نمایش گذاشته شده است و بسیاری از آن‌ها بعد از اینکه به سناریو و محتوایی که تهیه شده، به آثار هنری تبدیل شده است که مورد بازدید همه اقشار جامعه در تالارها قرار می‌گیرد.

مدیر عامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ادامه داد: در تالار سراسرنما نیز عملیات «بیت‌المقدس» مورد نمایش قرار داده شده که در آنجا هم نقش نیروی هوایی نشان داده می‌شود که چه امنیتی را در فضای جامعه به‌ویژه پس از آزادسازی خرمشهر ایجاد کرد.

سردار ناظر گفت: تالار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که مربوط به جبهه مقاومت و اقدامات جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با داعش داشته است نیز در موضوع کل مناطق مقاومت، از فلسطین، سوریه، عراق و یمن گرفته تا سایر کشورهای اسلامی که مورد ظلم قرار گرفته‌اند، به صورت آثار هنری مورد نمایش قرار گرفته است.

وی با اشاره به مجاهدت‌های نیروی هوایی در دوران دفاع مقدس، تصریح کرد: آن زمان‌هایی که فشار دشمن زیاد و سنگین بود، وقتی هواپیماهای ما در آسمان مناطق عملیاتی حضور پیدا می‌کردند، به رزمندگان ما حس امنیت می‌دادند.

مدیر عامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تأکید کرد: در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برای اینکه گوشه‌ای از تلاش‌ها و مجاهدت‌های نیروی هوایی مورد تقدیر قرار دهیم، میزبان برگزاری مراسم‌های رونمایی از کتاب‌های خاطرات فرماندهان نیروی هوایی و سایر یگان‌های ارتش هستیم و این موضوع را افتخاری برای موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع می‌دانیم.

سردار ناظر تأکید کرد: این امکان برای همه رزمندگان در سپاه پاسداران، ارتش جمهوری اسلامی، جهاد سازندگی، فراجا و بسیج مستضعفین وجود دارد تا برنامه‌های رونمایی و تقدیر از پیشکسوتان و رزمندگان را در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha