کد خبر 239401
۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۱

خارج کردن گلوله از بدن جانباز دفاع مقدس پس از ۴۰ سال

خارج کردن گلوله از بدن جانباز دفاع مقدس پس از ۴۰ سال

مدیر مرکز آموزشی، درمانی آنکولوژی امیر شیراز از خارج کردن یک گلوله از بدن یکی از جانبازان دفاع مقدس آن هم پس از گذشت ۴۰ سال، خبر داد.

به گزارش گروه استان های حیات؛ از دانشگاه علوم پزشکی شیراز، حمیدرضا بدیعی شامگاه چهارشنبه در این باره افزود: این جانباز ۶۰ ساله در سال ۱۳۶۲ در عملیات والفجر دفاع مقدس مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود و این عمل جراحی توسط دکتر مقداد قاسمی گرجی فوق تخصص جراحی عروق در اتاق عمل بیمارستان آنکولوژی امیر انجام شده است.

پزشک فوق تخصص جراح این عمل گفت: این بیمار با توجه به حساسیت محل اصابت گلوله و نبود شرایط مطلوب برای عمل جراحی تاکنون برای خارج کردن آن اقدام نکرده و این عمل را به تعویق انداخته بود.

دکتر مقداد قاسمی گرجی هم با بیان اینکه این فرد سعی در سازگاری با شرایط پیش آمده داشته است، گفت: به دنبال وجود این گلوله، بیمار دچار درد کمر شده و با توجه به ضرورت انجام ام. آر. آی و عدم امکان آن به دلیل وجود جسم فلزی، بیمار به جراح مراجعه می‌کند.

فوق تخصص جراحی عروق اضافه کرد: گلوله در ابتدای اندام فوقانی راست در محل اتصال پا به لگن و در وضعیت خطرناکی قرار گرفته بود که پس از تصویربرداری حین عمل، بدون پارگی عضلات خارج و بیمار با حال عمومی مناسب ترخیص شد.

بیمارستان آنکولوژی امیر بیمارستانی است آموزشی، درمانی واقع در شیراز، استان فارس وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ظرفیت ۱۰۸ تخت فعال که در سال ۱۳۸۸ شمسی تأسیس شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha