کد خبر 237606
۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۴

مدیرعامل ‌مخابرات ایران اعلام کرد:

۱۰ هزار میلیارد ‌پروژۀ مخابراتی دهه فجر افتتاح می‌شود

۱۰ هزار میلیارد ‌پروژۀ مخابراتی دهه فجر افتتاح می‌شود

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران از افتتاح ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژه در بخش ارتباطات ثابت در دهه فجر خبر داد.

به گزارش گروه استان‌های حیات، مجید سلطانی شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به زیرساخت‌های ارتباطی لرستان اظهار داشت: 251 پروژه با اعتبار 450 میلیارد تومان دهه فجر در این استان افتتاح می‌شود.

وی افزود: تفاهم‌نامه‌ای با معاون وزیر کشور برای برقراری ارتباط فیبرنوری فرمانداری‌ها و بخشداری‌های کشور به شبکۀ زیرساخت پرسرعت کشوری در سه ماه گذشته منعقد شده‌است.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه 60 درصد نقاط هدف‌گذاری‌شده در لرستان به زیرساخت‌های فیبرنوری متصل شده‌است، عنوان کرد: صددرصد این نقاط تا یک ماه آینده به شبکۀ فیبرنوری متصل می‌شود.

‌وی با تأکید به اینکه 150 کیلومتر فیبرنوری شهری، 429 کیلومتر فیبرنوری بین‌شهری و  245 کیلومتر فیبرنوری روستایی از انتخابات گذشته تاکنون در لرستان اجرا شده‌است، بیان کرد: 824 کیلومتر فیبرنوری در این استان اجرا شده‌است.

سلطانی با بیان اینکه 200 میلیارد تومان در دو سال اخیر برای ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی در لرستان سرمایه‌گذاری شده‌است، گفت: این استان از استان‌های موفق در اجرای نهضت جهادی فیبر نوری است.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با اشاره به پورت‌های نصب‌شده برای پوشش فیبرنوری در لرستان، ابراز کرد: 9600 عدد پورت در محل‌های مسکونی، کسب‌وکار، صنعتی و تجاری در این استان نصب شده‌است.

سلطانی با تأکید به اینکه حدود 23 هزار و 700 پورت  در ‌FTTC لرستان نصب شده‌است، اظهار داشت: 9 شهرستان این استان زیرپوشش پورت‌های FTTH است و مخابرات لرستان جزو استان‌های برتر برای توسعۀ فیبر نوری است.

‌وی با بیان اینکه ضریب نفوذ خطوط ثابت در لرستان به‌دلیل شرایط اقلیمی صعب‌العبور و پراکندگی روستاها نسبت به سایر استان‌ها کمتر است، افزود: 2540 روستای دارای ارتباط در این استان وجود دارد و این آمار 4.9 درصد از میانگین کشوری بالاتر است.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با اشاره به وجود 2418 روستای دارای تلفن خانگی در لرستان، عنوان کرد: مشکلات مردم در حوزۀ ارتباطی با توسعۀ فیبر نوری برطرف می‌شود.

‌وی بیان کرد: ارتباط‌گیری با خطوط ثابت به‌دلیل ارتباطات سیار دچار سیر نزولی شده‌است، اما این راه ارتباطی را نمی‌توان نادیده گرفت و مردم همچنان علاقه‌مند به حفظ خطوط ثابت هستند.

سلطانی با بیان اینکه اغلب کسب‌وکارها و مراکز صنعتی در کشور از خطوط ثابت استفاده می‌کنند، گفت: خواست مردم قطع‌شدن خدمات این خطوط نیست و ما نسبت به رفع مشکلات خطوط ثابت اقدام می‌کنیم.

 مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با اشاره به برقراری ارتباطات از طریق سیم‌کارت‌های سیار، ابراز کرد: توسعۀ سایت‌های روستایی در بخش سیار از برنامه‌های اصلی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است و دولت سیزدهم رویکرد بسیار مناسبی در این بخش دارد.

سلطانی با بیان اینکه 148 سایت روستایی از انتخابات گذشته تاکنون در لرستان راه‌اندازی شده‌است، اظهار داشت: 159 سایت شهری و حدود 112 مرکز ارتقای فناوری سایت‌های روستایی در این استان راه‌اندازی شده‌است.

‌وی با تأکید به اقدامات شاخص شرکت مخابرات در دولت سیزدهم، افزود: 10 هزار میلیارد تومان پروژه در بخش ارتباطات ثابت به‌صورت سراسری و برخط در دهه فجر افتتاح می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha