کد خبر 237015
۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۵

در لایحه بودجه مطرح شد؛

اختصاص اعتبار برای اشتغال‌زایی در مناطق محروم، روستایی و عشایری

اختصاص اعتبار برای اشتغال‌زایی در مناطق محروم، روستایی و عشایری

نمایندگان مجلس برای ایجاد اشتغال در مناطق محروم و روستایی و همچنین تسهیل اشتغالزایی برای جوانان اعتباراتی را اختصاص دادند تا از طریق پرداخت تسهیلات از تولید و اشتغال حمایت شود.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی حیات، نمایندگان در نشست علنی نوبت دوم امروز (سه‌شنبه ۳ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور، با ردیف‌های (۸)، (۹) و (۱۰) بند (ب) تبصره (۲) ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

در ردیف (۸) بند (ب) تبصره (۲) ماده واحده آمده است؛ تا ده درصد(۱۰%) از منابع مالی جزء (۱) بند «الف» این تبصره به‌منظور پرداخت تسهیلات حمایت از تولید و اشتغال جهت  تأمین زیرساخت‌های تولید و اشتغال در مناطق محروم کشور اختصاص می‌یابد. ‌

در ردیف (۹) بند (ب) تبصره (۲) ماده واحده نیز آمده است: منابع مالی جزء (۵) بند «الف» این تبصره جهت ادامه اجرای پرداخت تسهیلات موضوع قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی اختصاص می‌یابد.

همچنین در ردیف (۱۰) بند (ب) تبصره (۲) ماده واحده آمده است: تا بیست درصد(۲۰%) منابع مالی جزء (۵) بند (ژ) تبصره (۶) این قانون صرف برنامه‌های پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان درخصوص اشتغال جوانان پس از تأیید شورای عالی اشتغال می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha