کد خبر 236914
۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۴

بازداشت سرشاخه اصلی شرکت لاکسون

بازداشت سرشاخه اصلی شرکت لاکسون

دادستان عمومی و انقلاب مرکز ایلام درباره پرونده شرکت لاکسون گفت: این پرونده حدود ۱۸۰۰ شاکی دارد که سرشاخه اصلی آن در استان بازداشت و اموال او نیز شناسایی شده است.

به گزارش گروه استان های حیات؛ عبدالوهاب بخشنده‌ در نشست خبری با اصحاب رسانه ایلام درباره پرونده شرکت لاکسون اظهار داشت: این پرونده حدود 1800 شاکی دارد که سرشاخه اصلی آن در استان بازداشت و اموال او نیز شناسایی شده است.

وی ‌با اشاره به تفهیم اتهام 40 نفر در ‌ارتباط‌ با این پرونده در ایلام افزود: این افراد با قرار تامین آزاد شده‌اند.

دادستان ایلام با اشاره به اینکه مالباختگان لاکسون خود به نوعی در عملیات مادی جرم شرکت داشتند، گفت: این موضوع در بحث جرائم اقتصادی است  و دادستانی نیز به عنوان مدعی‌العموم از جهت برخورد با مجرمین و حمایت از مالباختگان به پرونده رسیدگی می‌کند.

وی با بیان اینکه شرکت لاکسون در خارج کشور بوده و هیچ مرکزیتی در ایران ندارد، گفت: کارهای این شرکت از طریق یک صرافی انجام می‌گیرد که با رسیدن به سرشاخه‌ها اقدامات قضایی در این خصوص در حال انجام است.

بخشنده تاکید کرد: در خصوص برخورد با فساد اقدامات مناسبی در استان انجام و در این راستا برای 13 متهم ربا خوار حرفه‌ای پرونده تشکیل و در حال رسیدگی است.

وی عنوان کرد: خودکشی یکی از چالش های اساسی در استان است که انتشار آن آرامش روانی جامعه را به خطر خواهد انداخت.

دادستان ایلام با بیان اینکه به برکت نظام امروز امنیت در کشور برقرار است،گفت: ایلام با دارا بودن 430 کیلو متر مرز مشترک با کشور عراق همواره یکی از امن‌ترین مرزهای کشور محسوب می رود.

وی افزود: هر چند کشور در شرایط جنگ اقتصادی قرار دارد اما این استان به برکت امام حسین (ع) و عنایت رهبر معظم انقلاب از لحاظ زیر ساخت ها پیشرفت مناسبی نسبت به سال های گذشته داشته است.

دادستان ایلام عنوان کرد: دستگاه قضا ارتباط تنگاتنگی با ستاد انتخابات،حوزه اجرایی  و غیره دارد و به وظایف خود به خوبی عمل کرده است.

دبیر ستاد انتخابات ایلام نیز در این جلسه گفت:شرایط برای برگزاری انتخابات سالم در  استان مهیاست و مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی مدنظر است.

فرشید زرگوش با بیان اینکه فضای کل کشور انتخاباتی است،افزود: تلاش می شود مردم با آگاهی،شور و شعف یازدهم اسفند سال جاری در پای صندوق های رای حاضر شوند.

وی با تاکید بر رعایت بی‌طرفی به عنوان اصل مهم حفظ سلامت انتخابات، گفت: این مهم همواره مورد تاکید است و دست اندرکاران برگزاری این انتخابات در این حوزه همیشه بر این اصول واقف بوده و بر آن تاکید دارند.

وی با اشاره به تاثیر گذار بودن قشر رسانه درانتخابات گفت:نقش و رسالت این قشر از جامعه در افزایش مشارکت عمومی در انتخابات نمایان است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha