کد خبر 232779
۳ دی ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۸

ناو جنگی آمریکا به سوی کشتی گابونی موشک شلیک کرد

ناو جنگی آمریکا به سوی کشتی گابونی موشک شلیک کرد

سخنگوی جنبش انصارالله یمن اعلام کرد که ناو جنگی آمریکا به سوی نیروهای یمنی و یک کشتی گابونی موشک شلیک کرده است.

به گزارش گروه بین الملل حیات، محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله یمن در سخنانی توضیحاتی را در خصوص انفجار موشک در اطراف یک کشتی گابونی ارایه کرد.

عبدالسلام گفت: در جریان عملیات شناسایی نیروهای مسلح یمن در دریای سرخ، یک ناو جنگی آمریکایی به شکل جنون آمیز و به صورت بی‌هدف به سوی این نیروها آتش گشود.

وی افزود: یکی از موشک‌هایی که این ناو آمریکایی شلیک کرد نزدیک یک کشتی وابسته به کشور گابون منفجر شد. این کشتی از بندرهای روسیه آمده بود و به سوی جنوب دریای سرخ در حرکت بود.

عبدالسلام ادامه داد: تاکید می‌کنیم که تهدید دریانوردی بین‌المللی ناشی از نظامی‌سازی دریای سرخ از سوی آمریکا و شرکای آن است. اگر آمریکا و هم‌پیمان‌های آن به زورگویی‌های خود ادامه بدهند دریای سرخ به میدان درگیری مبدل خواهد شد.

سخنگوی جنبش انصارالله یمن گفت: کشورهایی که در کرانه‌های دریای سرخ حضور دارند باید ماهیت خطرهایی را که امنیت ملی آنان را تهدید می‌کند درک کنند.

گفتنی است نیروهای مسلح یمن پس از حمله وحشیانه ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه و کشتار بی‌رحمانه ملت فلسطین در این باریکه، در حمایت از فلسطینیان به عملیات طوفان الاقصی پیوستند و اعلام کردند تا زمانی که این حمله‌ها متوقف نشود، کشتی‌های صهیونیستی و کشتی‌هایی را که به سوی اراضی اشغالی در حرکت باشند هدف قرار خواهند داد. نیروهای مسلح یمن در این راستا عملیات‌های موفقی را انجام داده‌اند و آسیب‌های زیادی را به دریانوردی رژیم صهیونیستی و بندرهای واقع در جنوب اراضی اشغالی وارد کرده‌اند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha