کد خبر 228093
۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۴

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان:

بیش از ۵۰۰۰ بافنده کلاش در مریوان فعالیت دارند

بیش از ۵۰۰۰ بافنده کلاش در مریوان فعالیت دارند

 مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کردستان با بیان اینکه بیش از ۵۰۰۰ هنرمند کلاش‌باف در این شهرستان فعالیت دارند، گفت: امروزه این هنر صنعت با پیشینه تاریخی کهنی که دارد به یکی از نمادهای فرهنگی، هنری و قومیتی این شهرستان تبدیل شده است.

به گزارش گروه استان‌های حیات، منصور مهرزاد از افتتاح فاز اول ساختمان اداری میراث‌‎فرهنگی در شهرستان مریوان خبر داد.

مهرزاد در این‌باره عنوان کرد: فاز اول ساختمان اداری میراث‌فرهنگی مریوان در زمینی به وسعت ۳۰۰ مترمربع و زیربنای ۱۰۰ مترمربع با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال احداث شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان اظهار کرد: این ساختمان در دو فاز شامل نمایشگاه و کارگاه‌های صنایع‌دستی، دبیرخانه شهر جهانی کلاش و بخش‎‌های اداری احداث می‌شود.

وی افزود: ثبت مریوان به‌عنوان شهر جهانی کلاش در شهریورماه سال ١٣٩٦، اقدامی ارزشمند بود که توانست موجب معرفی بیشتر، ماندگاری و حمایت از هنرمندان این رشته شود.

مهرزاد با بیان اینکه بیش از ٥ هزار هنرمند کلاش‌باف در این شهرستان فعالیت دارند، عنوان کرد: امروزه این هنر صنعت با پیشینه تاریخی کهنی که دارد به یکی از نمادهای فرهنگی، هنری و قومیتی این شهرستان تبدیل شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان یادآور شد: امیدواریم بتوانیم با حمایت از هنرمندان و صنعتگران، رفع موانع و مشکلات موجود و تأمین مواد اولیه در این بخش اقدامات مثبتی انجام دهیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha