کد خبر 228057
۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۶

نصراللهی خبر داد؛

مدیر مسئول روزنامه اعتماد مجرم شناخته شد

مدیر مسئول روزنامه اعتماد مجرم شناخته شد

سخنگوی هیأت منصفه دادگاه‌های سیاسی و مطبوعاتی گفت: هیات منصفه دادگاه‌های سیاسی و مطبوعاتی، مدیر مسئول روزنامه اعتماد را با اکثریت آراء مجرم تشخیص داد.

به گزارش گروه فرهنگی حیات؛ اکبر نصراللهی سخنگوی هیأت منصفه دادگاه‌های سیاسی و مطبوعاتی گفت: جلسه رسیدگی به پرونده بهروز بهروزی مدیرمسئول روزنامه اعتماد با اتهامات نشر اکاذیب و تخلف از مفاد بند ۴ مصوبه ۲۹۸ شورای امنیت ملی موضوع تبصره ۲ ماده ۵ قانون مطبوعات در صفحه ۹ روزنامه مورخ ۲۱ شهریور ۱۴۰۲ به ریاست قاضی کریمی در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد. هیأت منصفه پس از شنیدن دفاعیات متهم با اکثریت آرا در موضوع اتهامی او را مجرم دانست و با اکثریت آرا مستحق تخفیف ندانست.

وی افزود: آقای بهروزی مدعی شد از مصوبه شورای امنیت ملی خبر نداشته و به او ابلاغ نشده است؛ در مقابل برخی اعضای هیأت نظارت یادآوری کردند مصوبات شورای امنیت ملی از طریق معاونت مطبوعاتی به رسانه‌ها ابلاغ می‌شود و مدیر مسئول اعتماد هم در اظهاراتش به موارد قبلی تعامل با بخش‌های مسئول اشاره کرده است.

سخنگوی هیأت منصفه دادگاه‌های سیاسی و مطبوعاتی در پایان گفت: رأی دادگاه رسیدگی به شکایت هیأت نظارت بر مطبوعات در مورد پرونده اتهامات روزنامه اعتماد، متعاقباً صادر خواهد شد. آخرین حکم دادگاه در مورد پرونده قبلی متهم، یکسال ممنوعیت از فعالیت مطبوعاتی بود که با اعتراض او، پرونده در دیوان عالی کشور در حال رسیدگی است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha