کد خبر 227853
۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۱

«حیات» گزارش می‌دهد؛

ایران - مراکش/ ادامه تاریخ‌سازی یوزهای نوجوان

ایران - مراکش/ ادامه تاریخ‌سازی یوزهای نوجوان

تیم فوتبال نوجوانان ایران برای صعود به جمع ۸ تیم برتر جهان مقابل مراکش قرار می‌گیرد، مسابقه‌ای که شاگردان حسین عبدی با هدف پیروزی در آن و ادامه تاریخ‌سازی خود در این جام جهانی فوتبال زیر ۱۷ سال – ۲۰۲۳ اندونزی به میدان می‌روند.

به گزارش گروه ورزشی حیات؛ تیم فوتبال نوجوانان ایران که با عملکردی درخشان در دور گروهی رقابتهای جام جهانی فوتبال زیر ۱۷ سال – ۲۰۲۳ اندونزی موفق شد از گروه دشواری که در آن حضور داشت صعود کند، حالا باید در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات و برای رسیدن به جمع ۸ تیم پایانی بازی‌ها از ساعت ۱۵:۳۰ سه‌شنبه، در ورزشگاه گلورا بانگ تومو به مصاف مراکش می‌رود.

شاگردان حسین عبدی در حالی با آمار ۳ بازی، ۲ برد، یک باخت، ۹ گل زده، ۴ گل خورده و ۶ امتیاز پایین‌تر از انگلیس و برزیل در رتبه سوم گروه خود قرار گرفتند که تیم آفریقایی با آماری ضعیف‌تر از لحاظ گل زده یعنی ۳ بازی، ۲ برد، یک باخت، ۵ گل زده و ۲ گل خورده بالاتر از اکوادور، اندونزی و مراکش صدرنشین گروه A شد.

سعید شیبا، بازیکن تیم ملی مراکش بین سال‌های ۱۹۹۱ تا ۲۰۰۱ با ۴۳ بازی و ۶ گل ملی که در تیم‌های الهلال عربستان، نانسی فرانسه، القطر، شارجه امارات و رباط مراکش سابقه بازی، در القطر و الهاشمیه سابقه سرمربیگری و در تیم ملی بزرگسالان مراکش سابقه بازی دارد، در حال حاضر سرمربی نوجوانان مراکش است.

شیرهای اطلس که با نایب قهرمانی رقابت‌های زیر ۱۷ سال آفریقا برای دومین بار به جام جهانی رسیدند، به جز این عنوان که در سال ۲۰۲۳ کسب کردند، افتخار قابل ذکر دیگری ندارند اما با صدرنشینی در گروه خود، دنبال این هستند مانند تیم بزرگسالان مراکش شگفتی خلق کرده و خود را به جمع ۴ تیم برتر جهان برسانند.

اناس الویی و ایوب شیخون(اینتراخت فرانکفورت) محمد امینه الزرهونی(لیل) نائوفل الهناش(پاری‌سن‌ژرمن) آدام بوفندار(یوونتوس) و زکریا اوزانه (آژاکس) چهره‌های اصلی مراکش هستند.

در سوی مقابل ایران قصد دارد دست کم مانند سال ۲۰۱۷ بار دیگر به یک چهارم نهایی جام جهانی برسد و بهترین نتیجه تاریخ فوتبال ملی را در عرصه جهانی تکرار کند. به همین جهت روی  عملکرد درخشان بازیکنانش که در مرحله گروهی نشان داده شد، حساب ویژه‌ای باز کرده است.

برتری مقابل مراکش نوجوانان کشورمان را یک گام دیگر به هدف بزرگ عبدی یعنی رسیدن به قهرمانی جام جهانی نزدیک می‌کند. هرچند او در روزهای ابتدایی حضورش در تیم ملی نوجوانان، هدف خود را صعود به جمع ۴ تیم برتر جهان دانست و حتی صدرنشین نشدن در گروه را به جهت تقابل با مراکش خوب دانست. این نشان می‌دهد نتایج خوب در مرحله گروهی اعتماد به نفس عبدی و شاگردانش را بسیار بالا برده و آنها قصد دارند پله به پله پیش رفته و افتخار قابل ذکری را رقم بزنند.

برنده بازی برای رسیدن به نیمه نهایی باید جمعه ۳ آذر به مصاف برنده بازی مالی و مکزیک برود.

برنامه دیدارهای مرحله یک‌هشتم نهایی رقابتهای جام جهانی فوتبال زیر ۱۷ سال – ۲۰۲۳ اندونزی به شرح زیر است:

دوشنبه – ۱۴۰۲/۰۸/۲۹
* اکوادور – برزیل، ساعت ۱۲
* اسپانیا – ژاپن، ساعت ۱۵:۳۰

سه‌شنبه – ۱۴۰۲/۰۸/۳۰
* آلمان – آمریکا، ساعت ۱۲
* مالی – مکزیک، ساعت ۱۲
* ایران – مراکش، ساعت ۱۵:۳۰
* آرژانتین – ونزوئلا، ساعت ۱۵:۳۰

چهارشنبه – ۱۴۰۲/۰۹/۰۱
* انگلیس – ازبکستان، ساعت ۱۲
* فرانسه – سنگال، ساعت ۱۵:۳۰

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha