کد خبر 227536
۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۴

میزبانی از ۳۰۰ تنیس‌باز خارجی در مسابقات کیش

میزبانی از ۳۰۰ تنیس‌باز خارجی در مسابقات کیش

فدراسیون تنیس قرار است ۱۰۰ روز مسابقه در کیش برگزار کند و پیش‌بینی می‌شود ۳۰۰ ورزشکار خارجی در این مسابقات شرکت کنند.

به گزارش گروه ورزشی حیات؛ فدراسیون تنیس با سازمان منطقه آزاد کیش برای برگزاری ۱۰۰ روز مسابقه تفاهم نامه همکاری امضا کرد. داود عزیزی رییس فدراسیون تنیس در نشست خبری بیان کرد: ۱۰۰ روز مسابقه بین‌المللی و داخلی از ۲۰ آذر تا ۲۰ اسفند در کیش برگزار خواهد شد. مسابقات شامل جام حذفی مردان و زنان، جام خلیج فارس، مسابقات فیوچرز، تور جهانی جوانان J200 برای اولین بار در کیش برگزار خواهند شد.  مسترز پیشکسوتان که بین المللی است هم در کیش برگزار می‌شود. برآورد ما این است ۳۰۰ ورزشکار خارجی را میزبانی خواهیم کرد. 

او ادامه داد: ما از ۱۳ بهمن مسابقات دیویس کاپ را داریم و در تهران میزبان تیم استونی هستیم و مسابقات کیش زمینه‌ای برای آمادگی تیم ملی ایران می‌شود.

عزیزی در پاسخ به این پرسش که برگزاری ۱۰۰ روز مسابقه در کیش باعث نمی‌شود بقیه مناطق ایران بی بهره بمانند؟ تاکید کرد: مسابقات تنیس نیاز به شرایط خاص آب و هوایی دارد و ما  در نیمه دوم سال مجبوریم به نقاطی از کشور برویم که امکان برگزاری وجود دارد. کیش از شرایط بهتری برخوردار است. 

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه چقدر به دنبال برگزاری کلاس مربیگری و داوری سطح بالا و برگزاری اردوهای مشترک هستید؟ گفت: تنیس رشته انفرادی است. برگزاری فیوچرزها که یک دهه متوقف بود و دوباره از سر گرفته شد، زمینه ای برای حضور بازیکنان خارجی می‌شود.

رییس فدراسیون تنیس در مورد تعیین تکلیف واگذاری زمین تنیس استقلال به فدراسیون گفت: عملا مجموعه استقلال تحویل مجموعه فدراسیون شد. با بهره‌برداری شاهد خبرهای خوبی برای بازیکنان تیم ملی و ۱۰۰ نفر اول ایران خواهیم بود.

عزیزی در پاسخ به این پرسش که مرحله پلی آف مسابقات دیویس کاپ در کدام زمین برگزار می‌شود ؟ تصریح کرد: سالن شیرودی را آماده کنیم که مسابقه آنجا برگزار شود. ارتفاع تهران به ما کمک می‌کند و باید از میزبانی خود استفاده کنیم تا استونی را شکست دهیم و در گروه دو جهانی بمانیم. برآورد کمیته فنی بر این بود که تیم استونی در سطح دریا خوب بازی می‌کند اما در ارتفاع، برد آنچنانی نداشتند و ارتفاع ۱۳۰۰ متری تهران به ما کمک  می‌کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha