کد خبر 225424
۱۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۸

هلال‌احمر آماده ارسال کمک های امدادی و بشردوستانه از مصر به غزه

هلال‌احمر آماده ارسال کمک های امدادی و بشردوستانه از مصر به غزه

رییس جمعیت هلال‌احمر از آمادگی ارسال محموله‌های امدادی و بشردوستانه به مصر برای کمک به مردم غزه خبر داد و گفت: آماده پشتیبانی درمانی از مصر در راستای کمک‌رسانی به مجروحان غزه هستیم.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر در گفت‌وگوی برخط با رئیس هلال احمر مصر گفت: از همراهی شما در محکومیت حملات رژیم صهیونیستی قدردانی می‌کنم.

کولیوند با بیان اینکه ضرورت دارد تا روند حمایت‌ها از مردم بی‌پناه غزه ادامه پیدا کند، خاطرنشان کرد: کمک‌های جمعیت‌های هلال احمر جمهوری اسلامی ایران شامل مواد بهداشتی، غذایی، درمانی و زیستی برای مردم فلسطین آماده ارسال است.

وی افزود: امید است با همکاری‌های آن جمعیت و دولت مصر این اقلام به دست مردم غزه برسد. در این رابطه از شما درخواست داریم که شرایطی را مهیا کنید تا نیازهای مردم غزه احصاء و از این طریق تأمین شود.

رئیس جمعیت هلال‌احمر در ادامه افزود: امروز غزه در شرایط سختی قرار دارد و مردم این منطقه به بدترین شکل مورد حمله قرار می‌گیرند. این کشتارها با هیچ قانونی سازگار نیست. علاوه بر این برخلاف قوانین بین المللی در غزه به امدادگران و پزشکان حمله شده و به‌هیچ وجه به اصول و عرف حقوق بین الملل بشردوستانه توجه نمی‌شود.

وی افزود: هدف قرار دادن مراکز درمانی و آمبولانس‌ها باید پیگیری شود.

رئیس هلال احمر توضیح داد: باید هماهنگی صورت گیرد تا شکایتی علیه رژیم صهیونیستی تنظیم شود تا این بی توجهی نسبت به نشان هلال احمر پیگیری شود.

کولیوند خاطرنشان کرد: امروز جمعیت‌های اسلامی‌باید دور هم جمع شده و تصمیمی اساسی بگیرند. باید مشترک تصمیم گیری شود تا بتوان از طریق مصر با صدایی متحد به غزه کمک رسانی کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر اظهار کرد: بر همین اساس از هلال احمر مصر تقاضا داریم تا نیازهای غزه را بررسی کند که محموله‌های امدادی با توجه به آن نیازها ارسال شود.

کولیدند با اشاره به اینکه بیمارستان‌های غزه دیگر سوختی ندارند و این کار را دشوار کرده است، گفت: ما این آمادگی را داریم تا از طریق مصر سوخت مورد نیاز را به غزه ارسال کنیم که مشکلات انرژی در این منطقه حل شود و بتوان به مجروحین امدادرسانی کرد.

وی یادآور شد: این آمادگی وجود دارد تا بیمارستان سیار در مصر و در نزدیکی مرز فلسطین ایجاد شود. همچنین می‌توان در درمان و انتقال مجروحین به بیمارستان‌های ایران کمک کرد. ورود این حجم از مجروحین به مصر برای شما سخت خواهد بود و ما آماده اعزام نیروهای درمانی برای کمک رسانی هستیم.

وی افزود: از شما تقاضا داریم که یک اجماع ایجاد کنید تا بتوان محموله‌های امدادی را به مردم غزه رساند. این کار بزرگی است که شما انجام می‌دهید و مشخصاً می‌تواند گره از کار امدادرسانی به غزه باز کند.

همچنین در این گفت و گوی تصویری، رامی الناظر، رئیس هلال احمر مصر با اعلام انزجار از جنایت‌های رژیم صهیونیستی گفت: از جمعیت هلال احمر ایران به خاطر تلاش‌های انجام شده تشکر می‌کنیم، این اقدامات می‌تواند منجر به کاهش آلام مردم غزه شود.

وی افزود: چالش‌های سیاسی موانعی را ایجاد می‌کند که امدادرسانی را به غزه سخت کرده است.

الناظر تصریح کرد: امروز رژیم صهیونیستی قوانین بین المللی را به طور مشخص نقض می‌کند و قوانین صرفاً تبدیل به کاغذ شده اند. این رژیم هر کاری می‌خواهد انجام می‌دهد و هیچ کس آن‌ها را پاسخگو نمی‌کند.

وی افزود: این واقعیتی تلخ است که کشتار رخ می‌دهد و هیچ کس جلودار این حوادث ناگوار نیست. سازمان‌های بین المللی کوتاهی می‌کنند و هیچ نهادی به کشتار مردم غزه توجه نمی‌کند.

رئیس هلال احمر مصر خاطرنشان کرد: کمیته بین المللی صلیب سرخ باید در مقابل این جنگ بایستد و با صدای واحد مانع کشتار اسراییل شوند. عدم اعلام آتش بس کار را برای امدادرسانی دشوار کرده است و بر همین اساس صرفاً می‌توان کمک‌های محدودی به مجروحین کرد.

وی افزود: تاریخ این جنایت‌ها را فراموش نمی‌کند و این لکه ننگی بر چهره این رژیم و ساکنین در برابر این جنایت‌ها است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha