کد خبر 225418
۱۴ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۷

دستگیری ۳۱۸ نفر از اراذل و اوباش استان کرمان در ۵ طرح غافلگیرکننده

دستگیری ۳۱۸ نفر از اراذل و اوباش استان کرمان در ۵ طرح غافلگیرکننده

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از دستگیری ۳۱۸ نفر از اراذل و اوباش و کشف ۳۵ قبضه سلاح سرد و ۱۷ قبضه سلاح گرم در استان خبر داد.

به گزارش گروه استانی حیات؛ مهدی بخشی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان صبح امروز در جمع خبرنگاران از تشکیل کارگروه کشف و شناسایی اراذل، اوباش و هنجارشکنان اجتماعی خبر داد و اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد 318 نفر از اراذل و اوباشی که اقدام به شرارت، تخریب، نزاع و درگیری می‌کردند با هماهنگی قضائی احضار شدند و ضمن اجرای دستورات قضائی صادره، برخورد لازم با برهم‌زنندگان امنیت عمومی انجام شده است.

وی افزود: در پی دریافت اخبار متعددی مبنی بر اینکه اراذل و اوباش با قدرت‌نمایی و مزاحمت‌های خیابانی باعث سلب آسایش و ایجاد ناامنی برای شهروندان شده‌اند، بررسی موضوع را در دستور کار مأموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی انتظامی استان قرار دادیم.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان با اشاره به برگزاری 5 طرح غافلگیرکننده و منسجم مقابله با اراذل و اوباش از ابتدای سال جاری تا کنون عنوان کرد: در این عملیات‌ها تعداد 35 قبضه سلاح سرد و 17 قبضه سلاح گرم، مشروبات الکلی و سایر موارد ممنوعه کشف و ضبط شد.

وی با تأکید بر رصد مستمر تحرکات اراذل و اوباش در فضای حقیقی و مجازی و کنترل اطلاعاتی این افراد گفت: دستگاه قضائی در برخورد با مخلّان نظم و امنیت هیچ‌گونه مماشاتی از خود نشان نمی‌دهد و برخورد با این افراد به‌صورت مقطعی و محدود به زمان خاصی نیست.

بخشی ضمن تشکر از مأمورین فراجا به‌ویژه رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمان بیان کرد: کارگروهی به‌محوریت یکی از معاونین دادستان و با عضویت پلیس اطلاعات و امنیت عمومی، سازمان اطلاعات سپاه، پلیس آگاهی و اداره اطلاعات تشکیل شده است.

وی با تأکید بر عزم جدی در برخورد با افرادی که برای مردم ایجاد ناامنی می‌کنند، با اشاره به مکانیزم عمل این کارگروه بیان کرد: هر ماه یک منطقه از شهر در دستور کار کارگروه ویژه قرار می‌گیرد و با جمع‌آوری اطلاعات و ادله کافی، نهایتاً دستور دستگیری و برخورد صادر می‌شود و در کمترین زمان ممکن به این‌گونه جرائم رسیدگی خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha