کد خبر 224588
۸ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۱

رژیم صهیونیستی: علی‌رغم درخواست سازمان ملل به غزه سوخت نمی‌رسانیم

رژیم صهیونیستی: علی‌رغم درخواست سازمان ملل به غزه سوخت نمی‌رسانیم

سخنگوی ارتش رژیم صهونیستی اعلام کرد که علی‌رغم درخواست سازمان‌های بشردوستانه و سازمان ملل، این رژیم اجازه ارسال سوخت به نوار غزه نخواهد داد.

به گزارش گروه بین الملل حیات؛ وی به خبرنگاران گفت که این رژیم اجازه رسیدن سوخت به غزه نمی‌دهد؛ چراکه نمی‌خواهد حماس از آن استفاده کند.

نیروهای جنبش حماس روز هفتم اکتبر (۱۵ مهر) عملیات برق‌آسای طوفان الاقصی را از جمله با حملات گسترده موشکی از نوار غزه و نفوذ به اراضی اشغالی به اجرا گذاشتند. رژیم صهیونیستی نیز در پاسخ دست به حملات تلافی‌جویانه علیه غزه زده و دستور به اعمال یک محاصره جنایتکارانه علیه این منطقه با قطع جریان‌های آب، غذا و سوخت به روی این منطقه‌ای داده که دو میلیون نفر جمعیت دارد.

این رژیم اخیرا اجازه به ورود محدود کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه را داده است.

حماس نیز روز شنبه آمادگی خود را برای آزادسازی تمامی اسرای غیرنظامی صهیونیست اعلام و تاکید کرد که آزادی نظامیان صهیونیست مستلزم مذاکراتی ویژه است.

گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی حماس پنج‌شنبه تعداد اسرای صهیونیست در نوار غزه را که در نتیجه بمباران و کشتارهای رژیم صهیونیستی کشته شدند، نزدیک به ۵۰ تن برآورد کرد.

وزارت بهداشت غزه در بیست و سومین روز تجاوزات به غزه آماری جدید منتشر و اعلام کرد که تعداد شهدای غزه به ۸۰۰۵ تن افزایش یافته که در بین آنها ۳۳۴۲ تن کودک، ۲۰۶۲ تن زن و ۴۶۰ تن افراد مسن هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha