کد خبر 220651
۱۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۶

ذوالقدر: صهیونیست‌ها با وجود ادعای اشراف اطلاعاتی به غزه صحنه را واگذار کردند

ذوالقدر: صهیونیست‌ها با وجود ادعای اشراف اطلاعاتی به غزه صحنه را واگذار کردند

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در حالی که صهیونیست‌ها ادعای اشراف اطلاعاتی به غزه داشتند در غافلگیری مطلق صحنه را واگذار کردند.

به گزارش گروه بین الملل حیات؛ محمدباقر ذوالقدر در همایش دانشگاه و حکمرانی که صبح امروز - ۱۶ مهرماه - در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد با تبریک پیروزی های اخیر فلسطینیان علیه صهیونیست ها اظهار کرد: این عملیات طوفان عملیاتی خاص و نقطه عطفی در مقاومت فلسطینیان بعد از ۷۵ سال اشغالگری رژیم صهیونیستی است.
وی افزود: دیروز ۷ اکتبر ۲۰۲۳ بود که در تاریخ مبارزات فلسطین ثبت می شود و بعد از آن هم بی تردید اسراییل را فتح خواهد کرد و این عملیات نقطه آغاز سقوط رژیم صهیونیستی است که در ۷۵ سال اخیر عملیاتی با این وسعت اتفاق نیفتاده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان داشت: در طول این سال ها که انتفاضه بود، عملیاتی با این بزرگی رخ نداده بود، برای اولین بار فلسطینیان وارد اراضی اشغالی شدند و در وسعت ۹۰ کیلومتر مربعی تا عمق ۲۰ کیلومتری خاک اسراییل، ۴۲۰ کشته از صهیونیست‌ها تا امروز صبح اتفاق افتاد.

ذوالقدر تصریح کرد: فلسطینیان از صهیونیست ها بیش از ۱۴۰۰ مجروح و تعداد قابل توجهی اسیر گرفته اند که البته تعداد آنها اعلام نشده است در جنگ اعراب و اسراییل کشته های صهیونیست ها ۱۲۰ نفر بود اما این عملیات حجم بالایی کشته به صهیونیست ها تحمیل کرد.

وی یادآورشد: این در حالی است که در درگیری های گذشته تعداد اسرای اسراییلی انگشت شمار بود؛ نکته دیگر غافلگیری اسراییل بود در حالی که صهیونیست ها ادعای إشراف اطلاعاتی به غزه داشتند در غافلگیری مطلق صحنه را واگذار کردند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه این حجم فرار شهرک نشینان نیز بی سابقه است و فرار ذلت بار صهیونیست ها چیز جدیدی بود، ادامه داد: نکته دیگر حمله نیروهای مقاومت بود و صهیونیست ها این بار از موجودیت خود دفاع کردند در حالی که در عملیات های گذشته همواره این صهیونیست ها بودند که حمله می کردند؛ لذا به نظر می رسد حوادث جاری در فلسطین اتفاقات جدیدی است و نقطه آغاز سقوط رژیم صهیونسیتی محسوب می شود.

ذوالقدر اظهار کرد: اگر این عملیات ها ادامه یابد، صحنه به گونه دیگری رقم می خورد و امید است خداوند این عملیات را آغازی بر اتمام بقای رژیم صهیونیستی قرار دهد.

وی ادامه داد: سیاست های کلی نظام که در مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی می شود، بالاترین سیاست های اجرایی و حکمرانی نظام محسوب می شود؛ این سیاست ها، تعیین چارچوب هایی برای اداره کشور است که تاکنون ۳۷ سیاست کلی نظام از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده و در دست اجراست، اما برای تعیین این سیاست ها به همکاری بخش های علمی اعم از دانشگاه و حوزه نیاز داریم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه سیاست های جدیدی در حال تدوین است، اضافه کرد: مجمع تشخیص در حال بازنگری و روزآمدسازی سیاست های کلی نظام در حوزه های مختلف است از این رو دست کمک به همه بخش های دانشگاهی و پژوهشی کشور دراز می کنیم تا به این پویش بپیوندند و در امر سیاست گذاری های کلان ، تعیین شیوه های اجرا و حتی تنظیم قوانین ایفای نقش کرده و به پیوند بین علم و سیاست گذاری کمک کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha