کد خبر 217943
۲۹ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۹

رئیس کل دادگستری خراسان‌شمالی برای ۲ موضوع ضرب العجل سه ماهه داد

رئیس کل دادگستری خراسان‌شمالی برای ۲ موضوع ضرب العجل سه ماهه داد

رئیس کل دادگستری خراسان‌شمالی از تعیین ضرب الأجل سه ماهه به منظور رفع مشکلات فنی پل ورودی کنار گذر شمالی بجنورد و ساماندهی وضعیت پارکینگ خودروهای سنگین در استان خبر داد.

به گزارش گروه استان های حیات؛حجت الإسلام والمسلمین براتی زاده، رئیس کل دادگستری خراسان‌شمالی در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان با بیان اینکه تردد، توقف و پارک خودروهای سنگین در داخل شهر نگرانی های فراوانی را برای شهروندان به ویژه ساکنان مناطق حاشیه شهر به وجود آورده، اظهار کرد: انتظار می رود یک مدیر در این خصوص بیشتر احساس مسؤولیت کند و این مسأله، چیزی نیست که بتوان آن را توجیه کرد.

وی گفت: شواهد و قرائن موجود حکایت از آن دارد که در طول سالیان مختلف هر مسؤولی که در این حوزه ها دارای مسؤولیت های قانونی  بوده از ایفای وظایف و تعهدات قانونی خود سر باز زده است و همین مسأله باعث شده که برخی از شهروندان ساکن در مناطق حاشیه شهر-که بیشتر تحت تأثیر مسائل و مشکلات ناشی از پارک، توقف و تردد خودروهای سنگین هستند تصور کنند که سکونت اغلب مدریران اجرایی در هسته مرکزی شهر باعث شده که آنها بطور محسوس و ملموس با این مشکلات مواجه نشوند و به همین اعتبار اقدامی هم نمی کنند.

رئیس کل دادگستری خراسان‌شمالی افزود: مشکلات فنی پل ورودی کنار گذر شمالی باید خیلی قبل تر رفع  و این روند اینقدر طولانی نمی شد، با این وجود انتظار می رود مسؤولان با مشارکت یکدیگر تدابیری اتخاذ و تمهیداتی فراهم کنند که این موانع و مشکلات در اسرع وقت حل و فصل گردد.

براتی زاده در خصوص ضرورت ساماندهی، انتقال و پارک خودروهای سنگین در توقفگاه های پیش بینی شده در خارج از معابر شهری گفت: طبق بررسی های معمول می توان با پیش بینی مکانی موقتی و دائم در راستای انتقال، هدایت و پارک کامیون ها در خارج از معابر شهری  این مشکلات را حسب مورد در کوتاه مدت و بلندمدت رفع  و نگرانی های شهروندان را برطرف ساخت.

رئیس کل دادگستری استان در ادامه از تعیین ضرب الأجل سه ماهه به منظور ساماندهی، اصلاح  و رفع مشکلات فنی پل ورودی کنار گذر شمالی بجنورد و همچنین ساماندهی وضعیت پارکینگ خودروهای سنگین خبر داد.

وی گفت: مسؤولان و مدیران مرتبط باید از طرق قانونی این مسأله را مجدانه پیگیری کنند و در این بحبوحه دستگاه قضایی هم تلاش خواهد کرد تا مشکلات مطروحه، در موعد پیش بینی شده رفع گردد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha