کد خبر 209485
۲۵ تیر ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۸

توضیح ایران‌ایر درباره تأخیر"آزاردهنده" پرواز جده ـ شیراز/ هما: ۲ هواپیمای پشتیبان به عربستان اعزام می‌شود

توضیح ایران‌ایر درباره تأخیر"آزاردهنده" پرواز جده ـ شیراز/ هما: ۲ هواپیمای پشتیبان به عربستان اعزام می‌شود

سخنگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تأخیر آزاردهنده پرواز جده ـ شیراز گفت: امشب ۲ فروند هواپیمای پشتیبان برای انتقال زائران به عربستان اعزام می‌شود.

به گزارش گروه اقتصادی حیات، حسام قربانعلی درباره "تأخیر آزاردهنده پرواز از فرودگاه جده به فرودگاه شیراز" اظهار کرد: تأخیر چندساعته این پرواز به‌دلیل نقص فنی از پیش مشخص‌نشده در یکی از هواپیماهای ایران‌ایر بوده است.

وی افزود: با حضور همکاران هما حجاج از فرودگاه جده به‌سمت هتل اعزام شدند. شرایط حجاج خوب است. از فرودگاه شیراز گزارشی را دریافت کردیم مبنی بر تجمع افرادی که برای استقبال به این فرودگاه آمده بودند.

وی با بیان این‌که "در فرودگاه شیراز با عدم وجود امکانات‌ و نهایتاً شرایط نامساعد برای این افراد مواجه شدیم"، ادامه داد: تلفن 46625151 دفتر ارتباطات مردمی ایران‌ایر آمادگی دارد آخرین اطلاعات از وضعیت پرواز را در اختیار هموطنان قرار دهد.

مدیر روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به ظرفیت محدود فرودگاه‌ها، اضافه کرد: پرواز جده ـ شیراز فردا ساعت 6 صبح انجام می‌شود. امشب 2 فروند هواپیمای پشتیبان به جده اعزام می‌شود و حجاج شیرازی و استان فارس را به ایران منتقل می‌کند.

حسام یادآور شد:‌ تاکنون 53 هزار و 93 نفر از حجاج ایرانی به کشور بازگشته‌اند. از امروز و روزهای آتی انتقال زائران تبریز، اهواز، بندرعباس، گرگان، زاهدان، چابهار و در نهایت همدان از سرزمین وحی به کشور انجام می‌شود.

به‌گفته وی، میانگین تأخیر کلی پروازهای حج 84 دقیقه بوده که با توجه به حجم پروازها عدد قابل‌قبولی است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha